REKLAMA

Akcja „Nie ma śmieci-są surowce”

24. edycja akcji Sprzątanie Świata-Polska 2017 przebiegła pod hasłem: "Nie ma śmieci-są surowce"

Założeniem tegorocznej akcji była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska, a także promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Pokazać miała ona także korzyści z gospodarki o obiegu zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.

Realizatorami tegorocznego wyjścia grupy piętnastu osadzonych z oddziału półotwartego byli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Kłodzku - twórcy programu resocjalizacyjnego „Edukacja Ekologiczna”, wychowawcy działu penitencjarnego: por. Sebastian Sowula i ppor. Radosław Jaworski. Ze strony miasta projekt koordynował asystent burmistrza Jacek Dolata. W tym roku w porozumieniu z Urzędem Miasta Kłodzko ustalono, że sprzątanie obejmie teren tzw. Małej Twierdzy. Podczas trwania prac porządkowych jednego dnia zebrano kilkanaście metrów sześciennych odpadów. Zbiórka odbywała się w sposób selektywny, odpady przekazane zostały lokalnej firmie odbierającej śmieci PSZOK tj. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Chyba nikt się nie spodziewał, że będzie ich aż tyle. Niestety, nie świadczy to dobrze o nas - mieszkańcach Kłodzka.

Burmistrz miasta Kłodzka Michał Piszko podziękował za współpracę dyrektorowi Zakładu Karnego w Kłodzku mjr. Krzysztofowi Krasowskiemu i wyraził nadzieję na dalsze wspólne przedsięwzięcia, nie tylko w tej materii.

tekst: kpt. Radosław Majewski

zdjęcia: por. Sebastian Sowula

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Akcja „Nie ma śmieci-są surowce”

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×