REKLAMA

Kolejny skwer zostanie zrewitalizowany

W zeszłym roku zakończyła się rewitalizacja 7 kłodzkich parków i skwerów.

Odnowione tereny zielone stały się przyjemnymi miejscami, w których mogą odpocząć lub aktywnie spędzić czas mieszkańcy miasta i turyści. Na tym jednak miasto nie poprzestaje. Już we wrześniu (ogłoszono przetarg na realizację) zostanie poddany rewitalizacji, znajdujący się między budynkami Starostwa Powiatowego w Kłodzku a Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, skwer im. Weroniki Kumko (przy ul. Krakusa). Inwestycja jest dofinansowane ze środków zewnętrznych. – Przy projektowaniu skweru wzięto pod uwagę jego patronkę – mówi burmistrz Kłodzka Michał Piszko. – Dlatego też tematem wiodącym jest pszczelarstwo. Pojawi się roślinność miododajna, nawierzchnia zostanie utwardzona trylinką (nawiązującą do plastrów miodu). Zresztą motywów związanych z pszczelarstwem będzie znacznie więcej. Pojawią się także tablice informujące o Weronice Kumko pszczelarstwie, pszczołach. Miasto zyska kolejną atrakcyjną przestrzeń. Jednak ważny jest też inny aspekt. – Pszczoły mają niesłychany wpływ na nasze życie, a w ostatnim czasie coraz częściej są zagrożone – dodaje burmistrz. – Dlatego tak ważne jest budowanie świadomości o tym, że bez tych owadów nie będzie też nas.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kolejny skwer zostanie zrewitalizowany

Obrazek użytkownika Michael Colt
  • Michael Colt
  • 24-07-2019

Szpytma stawiał monumenty sławiące jego osobę i kolesi. Byle szybko, byle drogo, byle jak... Widać, że obecny Burmistrz, robi wszystko dla mieszkańców! I z głową!

W Polsce jest 130 wód mineralnych. W powiecie kłodzkim mamy ich 15.

Powiat kłodzki planuje w 2020 roku wydać ponad 210 mln zł. Tylko 10,9 mln zł to wydatki inwestycyjne. To niecałe 6 procent budżetu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×