REKLAMA

Kontrolują chorobowe

Prawie milion 700 tys. zł wróciło na konta ZUS na Dolnym Śląsku po kontroli zwolnień lekarskich w 2018 roku. Pacjenci byli kontrolowani zarówno przez lekarzy orzeczników jak i inspektorów ZUS, którzy sprawdzali, w jaki sposób wykorzystują swoje zwolnienie.

Najwięcej pieniędzy odzyskał legnicki oddział ZUS – 684 tys. zł; wałbrzyski 469 tys. zł. Każda osoba, która jest na zwolnieniu lekarskim może być skontrolowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych aż dwukrotnie. ZUS sprawdza zarówno to czy osoba, która ma zwolnienie jest rzeczywiście chora jak i to, czy czas zwolnienia wykorzystuje na leczenie, czy w tym czasie wyjechała na urlop lub pracuje dla konkurencyjnej firmy. Nie tylko ZUS ma prawo do kontroli osób, które są na chorobowym. Może to także robić we własnym zakresie każdy pracodawca, który zatrudnia więcej niż 20 pracowników. - Coraz częściej to pracodawcy proszą nas o kontrolę swojego pracownika, bo chcą sprawdzić czy rzeczywiście choruje, żeby nie płacić za fikcyjne zwolnienia w czasie, których pracownik bierze udział w maratonie. Mieliśmy przypadek, że listę zawodników maratonu dostarczył do ZUS jego pracodawca, a pracownik w wyniku kontroli został pozbawiony zasiłku – informuje Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.
Przykłady lewych L4
Nauczycielka pracowała w jednym przedszkolu, w drugim była na zwolnieniu lekarskim
Adwokat wielokrotnie reprezentował swoich klientów przed sądem
Chory, którego inspektor nie zastał w domu, wyjaśnił, że pojechał na urodziny córki do Irlandii
Chora w czasie zwolnienia miała wieczór autorski – czytała swoje wiersze w kawiarni

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kontrolują chorobowe

Obrazek użytkownika ........ mkkk l. Lop
  • ........ mkkk l. Lop
  • 11-02-2019

Do mieszkańców .Czas na kontrolę władzy w Klodzku ...zła sciagalnosc długów brak konkretnej windykacji to strata dla miasta .Brak budowy mieszkań komunalnych .brak wizji rozwoju miasta .brak dobrych kontaktów z władzą krajowa .Brak fachowych urzędników .Czas powrotu władzy z lat tłustych dla naszego grodu gdy powstało setki nowych inwestycji .Co dzisiaj mamy czy fachowcem jest KARAMBA jakie on ma kwalifikacje ? Czy Słynny Jas i Krzyś ? No mają jakieś wykształcenie ale nie do prowadzenia miasta i budowania rozwoju .Czas na ludzi z wyobraźnia inteligencja wyczuciem inwestycyjnym ludzi czystych krystalicznie poukładanym życiem osobistym i t/z rozporkiem na kłódkę REFERENDUM I ZMIANA

Przywłaszczył sobie kartę i płacił nią za zakupy. Potem oddał koleżance, która też poleciała do sklepów.

foto: pixabay.com

Sąd Okręgowy w Świdnicy podtrzymał wyrok 1,5 roku więzienia dla Elżbiety B. opiekunki Violetty Villas.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×