REKLAMA

Kasa na drogi

Ponad 100 dróg dojazdowych do gruntów rolnych powstanie w dolnośląskich gminach dzięki dotacji przekazanej przez samorząd województwa. Pieniądze trafią do 91 gmin i 22 powiatów.

Pieniądze przekazywane samorządom gminnym i powiatowym przeznaczone zostaną na budowę, przebudowę lub remonty dróg dojazdowych do gruntów rolnych, zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także budowę zbiorników wodnych służących małej retencji. − W tym roku, dzięki naszej dotacji powstanie między innymi prawie 80 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych – wyliczył wicemarszałek Marcin Gwóźdź. Łączne dofinansowanie z samorządu województwa na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych wynosi prawie 18 mln zł. Dolnośląskie powiaty i gminy planują wykonać za to 135 zadań, w tym: drogi dojazdowe do gruntów rolnych - 105 zadań; zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania – 23 zadania; zbiorniki wodne służące małej retencji – 3 zadania. − Od 2011 roku samorząd województwa przekazał w sumie 214 mln złotych. Za tę kwotę zrealizowano ponad 2100 zadań związanych z ochroną gruntów rolnych. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na realizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych – ponad 194 mln, co pozwoliło jednostkom samorządu terytorialnego wybudować 936 km dróg - podliczył marszałek Cezary Przybylski.
Nasze gminy też dostaną
> Gmina Kłodzko – 44,9 tys. zł Na drogi dojazdowe do gruntów w Piszkowicach
> Lewin – 252 tys. zł Na drogi dojazdowe do gruntów
> Międzylesie – 52,9 tys. zł Na drogi dojazdowe do gruntów w Smerczynie
> Gmina Nowa Ruda – 126 tys. zł Na drogi dojazdowe do gruntów w Dzikowcu
> Radków – 87,1 tys. zł Na drogi dojazdowe do gruntów w Ścinawce Dolnej
> Szczytna - 225 tys. zł Na drogi dojazdowe do gruntów w Niwie

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kasa na drogi

Obrazek użytkownika he , he , he
  • he , he , he
  • 18-04-2019

Teraz kaska jest , jest , Polskę stać , bo karuzela wat zwolniła znacznie tempo . Do zatrzymania jej potrzebna jest kara 100 lat a nie 25 lat za puste faktury na miliardy .

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×