REKLAMA

Biała kolacja, czarna dziura

Radny dopytuje. Burmistrz udaje, że odpowiada.

Zabawa w kotka i myszkę to ulubione zajęcie polityków i samorządowców. Przykładem interpelacja Stanisława Bartczaka (PiS) w sprawie Białej kolacji, którą zorganizowano w Kłodzku 15 sierpnia. Samorządowiec zapytał burmistrza, czy miasto lub któraś z miejskich spółek finansowała to wydarzenie? Do tego 9 dodatkowych pytań między innymi o alkohol i nazwy potraw. Co na to burmistrz? Uprzejmie wyjaśnia, że gmina miejska Kłodzko 16 sierpnia nie organizowała imprezy pod nazwą Biała kolacja. - Dlatego nie mam podstaw do udzielanie odpowiedzi na zadane pytania – ucina burmistrz Piszko. Ucina, bo radny Bartczak pomylił się i w swoim zapytaniu podał datę 16 sierpnia, tymczasem kolacja pod mostem św. Jana odbyła się 15 sierpnia. Radny, choć ma do tego prawo, nie dowiedział się, czy miasto partycypowało w imprezie, a partycypowało Sponsorem wydarzenia były np. Wodociągi Kłodzkie oraz Kłodzka Twierdza - Forteczny Park Kulturowy. Jeden z portali internetowych napisał przed imprezą: „15 sierpnia w Kłodzku, dzięki pomysłowi Beaty Marcinkiewicz i wsparciu burmistrza Kłodzka Michała Piszko, odbędzie się nietypowy i pierwszy w Polsce kulinarny happening pn. Kolacja na biało. Dlaczego burmistrz udaje, że imprezy nie było? Przecież mógł w odpowiedzi na pytania radnego sprostować, że Kolacja na biało odbyła się 15, a nie 16 sierpnia i że w większości sponsorowały ją firmy prywatne. - Ja jestem zdegustowana postawą radnego Bartczaka, który czepia się wszystkiego i wszystkich – ocenił jeden z prywatnych sponsorów Kolacji na biało. - Nie chcę jednak, aby w gazecie pojawiło się moje nazwisko, bo radny naśle jeszcze na mnie jakąś kontrolę i będę musiała udowadniać, że nie jestem wielbłądem – dodaje. Jej zdaniem takie czepialstwo może zniszczyć każdą oddolną inicjatywę mieszkańców.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Biała kolacja, czarna dziura

Obrazek użytkownika Marlena
  • Marlena
  • 17-10-2020

Najlepiej źe by w Kłodzku nic nie było organizowane a ludzie mają siedzieć w domu .Idea Białej Kolacji znana w całej Polsce ,Wszyscy radni byli zaproszeni i mogli uczestniczyć i Pan Bartczak mógł uczestniczyć i zobaczyć jakie potrawy były konsultowane i czy był alkohol. Pan Radny nie dla Dobra Miasta i społeczeństwa to robi a tylko by zaistnieć na pierwszej stronie Gazety Kłodzkiej ,która juź ma nową nazwę Gazety Bartczaka ,gratuluję Panu Pieli .

Fot. Pixabay

Mamy 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i zgorzeleckiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 9810.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W kłodzkim szpitalu pojawiły się trzy nowoczesne kabiny służące do dezynfekcji osób - tzw. kabiny dekontaminacyjne. Kabiny będą od teraz dodatkowym zabezpieczeniem na oddziałach: buforowym, neurologicznym oraz wewnętrznym. Dezynfekcja w kabinie odbywa za pomocą rozpylanego środka przeciw COVID-19, tworzącego drobną mgłę, oraz umieszczanej na podłodze maty dezynfekcyjnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×