REKLAMA

Polanica-Zdrój. Rozwojowe uzdrowisko

Polanica-Zdrój: Jako pierwszy zaszczepił się dr hab.n.med.Przemysław Jaźwiec

58,6 mln zł - tyle kasy zostanie wydane w Polanicy-Zdroju w tym roku. Na co konkretnie pójdzie tyle milionów?

Polanica-zdrój. Przyszłoroczny budżet Polnicy-Zdroju jest większy – tak po stronie dochodów jak i wydatków – o 10 mln zł. Nic dziwnego, że w tak ambitnych planach zwiększono także pulę pieniędzy przeznaczoną na inwestycje do 25,6 mln zł. Za 6 mln zł władze uzdrowiska planują wybudować nowe przedszkole z oddziałem żłobkowym. W sumie dla setki dzieciaków. - To dobra wiadomość dla wszystkich rodziców, także tych, którzy dopiero planują zostanie rodzicem. Nowe przedszkole powstanie przy Szkole Podstawowej nr 2. Będzie w nim również, czego dotychczas w uzdrowisku brakował, oddział żłobkowy – zapowiada Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju.

Najważniejsze polanickie inwestycje zaplanowane na 2021 rok

› 690 tys. zł – przebudowa chodników na ul. Warszawskiej (od ul. Spółdzielców do wiaduktu) oraz przebudowa chodników na ul. Kościuszki (od wiaduktu do ul. Pułaskiego) › 1,6 mln zł – przebudowa ul. Zakopiańskiej › 800 tys. zł – przebudowa ul. Zdrojowej › 500 tys. zł - przebudowa Urzędu Miejskiego z dostosowanie budynku do potrzeb niepełnosprawnych › 6 mln zł – budowa przedszkola z oddziałem żłobkowym › 4,5 mln zł – modernizacja sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w mieście › 982 tys. zł – rewaloryzacja terenów zielonych w uzdrowisku › 766 tys. zł – program czyste powietrze – wymiana kopciuchów › 6 mln zł – przebudowa oświetlenia › 150 tys. zł – budowa pomnika prof. Zbigniewa Horbowego › 843 tys. zł – budowa skate parku w Polanicy-Zdroju › 429 tys. zł – przebudowa dwóch kortów tenisowych oraz boiska wielofunkcyjnego na OSiR-ze.

 

Zobacz, jak postawało "Sanatorium miłości" w Polanicy-Zdrój

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Polanica-Zdrój. Rozwojowe uzdrowisko

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w czwartek, 2 grudnia.

Fot. archiwum redakcji

Kłodzko. PKS w Kłodzku wystawił na sprzedaż ponad 20 pojazdów, w większości autobusów. Najtańszy z nich można nabyć już za niecałe 4 tysięcy złotych.

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×