REKLAMA

Młodzież jedzie na kresy

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia

Już za 8 dni 532 wolontariuszy wyruszy do 85 Kresowych miejscowości (Ukraina) w celu niesienia pomocy Polakom oraz zaprowadzenia porządku na Kresowych cmentarzach. Młodzież wyruszy na Kresy na ratunek Polskiej historii i Polakom pozostałym na Kresach w myśl hasła "Jeden naród ponad granicami".

Już po raz szósty Wolontariusze jadą na Kresy by ratować zapomniane i zaniedbane kresowe nekropolie. Tym razem odwiedzą 4 Kresowe województwa i I RP,aż 85 miejscowości. Dzięki akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia” wielu młodych ludzi ma możliwość aktywnego uczestnictwa w odnowie i sprzątaniu mogił Polskich przodków. - Młodzież ma naprawdę ogromny potencjał i chce pomagać, i między innymi, właśnie dzięki takim ludziom nasza inicjatywa ma sens, a zainteresowanie ze strony osób młodych, jest naprawdę imponujące. Nasi Wolontariusze przeznaczają swój wolny czas, by pomóc nam w działaniach, które w tym roku będą wyjątkowo ambitne, 10 dni i aż 85 miejscowości do ‘’ocalenia’’. Będziemy ratować mogiły naszych pradziadów i nieść pomoc rodakom. Cieszy nas dodatkowo fakt, iż z roku na rok przybywa chętnych do pomocy – to oznacza, że nasza wspólna praca nie idzie na marne. Dziękujemy wszystkim obecnym Wolontariuszom, oraz tym którzy chcą do nas dołączyć - zapraszają do wspólnej akcji organizatorzy. Do zobaczenia 8 lipca.

źródło: kresoviana.cupsell.pl, studiowschod.pl, Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Młodzież jedzie na kresy

Zakończyła się sprawa, jakiej jeszcze nie było. Na ławie oskarżonych zasiadało 36 osób.

Nie mają sklepu, ani przystanku autobusowego. Przez wioskę przejeżdżają pociągi, ale się w niej nie zatrzymują. Zabłocie, wioska leżąca zaledwie kilometr od Bystrzycy Kłodzkiej, to zupełnie inny świat...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×