REKLAMA

Zamknięte na cztery spusty

Wiejska kultura w odwrocie – już trzy sołectwa są bez świetlic.

W Nowej Łomnicy wiejski dom kultury spłonął. W Pławnicy i Idzikowie, z powodu złego stanu świetlice są zamknięte.
Świetlica wiejska w Pławnicy jest zamknięta już 4 rok. Powodem jest fatalny stan podłogi. W ubiegłym roku komisja budżetu podjęła wniosek o znalezienie pieniędzy na remont świetlicy. - Niestety w budżecie Pławnicę pominięto – mówi sołtys Jan Szkwarek. - A w tej sali były organizowane nie tylko spotkania wiejskie, ale także Sylwestry, zabawy i wesela. Ona zarabiała – przypomina. Jego zdaniem wystarczy położyć w sali nową podłogę. Tymczasem władze gminy opowiadają się za budową nowej świetlicy. W tym roku komisja budżetu zawnioskowała o wykonanie ekspertyzy stanu technicznego budynku, w którym jest świetlica i przeprowadzenie we wrześniu wizji lokalnej w Pławnicy. Własnych świetlic nie mają także mieszkańcy Idzikowa i Nowej Łomnicy. W tej pierwszej z powodu złego stanu technicznego (jest ekspertyza), w tej drugiej z powodu pożaru.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Zamknięte na cztery spusty

Obrazek użytkownika US . WARSZAWA
  • US . WARSZAWA
  • 13-08-2018

Ciekaw jestem jak sołectwa rozliczały się z Urzędem Skarbowym ? i wieloma innymi instytucjami zarabiając na Imprezach!!!

Program 500 plus kosztuje rocznie podatników ponad 24 mld zł, czyli dwa razy więcej niż uczelnie wyższe i aż 7 razy więcej niż kultura.

Dość dodatkowych opłat za wodę. Siedem wspólnot mieszkaniowych i 3 stowarzyszenia walczą o likwidację niesprawiedliwego podziały mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×