REKLAMA

GRATIAS AGIT dla GOLAKA

Nasz społecznik obok Holland i Szczygła. To szósty Polak, który otrzymał zaszczytne wyróżnienie.

Nagrodę Gratias Agit przyznaje od roku 1997 Minister Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej. Wyróżnienie trafia do osób, które propagują Czechy. Jako pierwszy Polak (w 2013 roku) czeską nagrodę otrzymał tłumacz Andrzej Jagodziński. W tym roku statuetkę symbolizującą kulę ziemską otrzymał mieszkający w Nowej Rudzie Julian Golak, organizator Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej oraz konkursów wiedzy o Polsce i Czechach dla szkół podstawowych i średnich. Golak jest rzecznikiem generalnym Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej. To także pomysłodawca, inicjator i koordynator Międzynarodowego Szlaku św. Wojciecha z Pragi do Gdańska i autor książek: „Wspomnienia o Polakach i Czechach”, „Bądźmy Rodziną nie tylko na pograniczu”. Nagroda została wręczona Julianowi Golakowi 22 października w ambasadzie czeskiej w Warszawie.

6 Polaków ze szklanymi kulami od Czechów:

› Mariusz Szczygieł (2009 r.) – dziennikarz, autor książek o Czechach („Gottland”, „Laska nebeska”) › Andrzej Jagodziński (2013 r.) - tłumacz › Agnieszka Holland (2014 r.) – reżyserka filmowa i teatralna, scenarzystka › Jacek Baluch (2015 r.) – slawista, literaturoznawca, tłumacz literatury czeskiej › Tomasz Dostatni (2017 r.) – dominikanin, duszpasterz inteligencji, rekolekcjonista › Julian Golak (2020 r.) - od 30 lat organizator Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy rodziną”

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): GRATIAS AGIT dla GOLAKA

Fot. KWP Wrocław

Powiat Kłodzki: beczki z amfetaminą zakopane w lesie

Powiat Kłodzki: powiat nie będzie otrzymywał takich danych z kłodzkiego Sanepidu z naszego terenu

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×