REKLAMA

Bystrzyckie akcenty na Targach Turystycznych

W ostatni weekend lutego br. we wrocławskiej Hali Stulecia odbywały się Międzynarodowe Targi Turystyczne

W tej masowej imprezie, w której uczestniczyło ponad 200 wystawców z kraju i zagranicy, nie zabrakło przedstawicieli gminy Bystrzyca Kłodzka oraz partnerskiego Orlickiego Zagórza z Czech.
Przez trzy dni w stolicy Dolnego Śląska nasza ekipa promowała walory bystrzycko-orlickiego pogranicza. Osobom zainteresowanym aktywnym wypoczynkiem proponowała pobyty w miejscach już znanych, jak Bystrzyca Kłodzka, Międzygórze czy Długopole-Zdrój, ale również oczekujących odkrycia. W tym drugim przypadku wskazywano na malowniczość Spalonej, Lasówki i Poniatowa, przy tym nie zapominając o miejscowościach masywu Śnieżnika i in. W wypowiedzi wplatano bogactwo, którym są liczne zabytki. To nie tylko pałace, kościoły, zespoły kamieniczek oraz wielowiekowe chaty, ale także zrewitalizowane obronne budowle średniowieczne, zachowane bunkry z lat wojny czy unikalne kompozycje starych dróg i ulic.
Podkreślano niepowtarzalność walorów klimatycznych i krajobrazowych, bogactwo lasów i kopalin użytecznych. Słowem – prezentowano Bystrzycę Kłodzką i gminę jako szczególną enklawę turystyczną, w której pobytu nie da się zamknąć w jednym dniu. Tym bardziej, że jest z nich blisko do sąsiednich gmin i miejscowości, w tym Orlickiego Zagórza. Tam również – czy zimą, czy latem – do dyspozycji mieszkańców i gości oddaje się dziesiątki kilometrów tras wędrownych, ścieżek rowerowych, tras narciarskich, z myślą o nich organizuje rekreacyjny imprezy masowe. Czyniono to na tyle intrygująco, że na stoisko bystrzycko-orlickie m.in. zawitał marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski.
Podobny charakter miały działania promocyjno-informacyjne podczas Targów Holiday World w Pradze. Te odbywały się w trzeci weekend lutego br. z udziałem wystawców z 45 krajów.

bystrzycaklodzka.pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bystrzyckie akcenty na Targach Turystycznych

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×