REKLAMA

Samochody zablokują miasto

Fot. Gazeta Kłodzka

Komitet protestacyjny w sprawie budowy S8 zapowiedział na dzisiaj (piątek, 13 listopada) kolejną pikietę. Ma się rozpocząć przed godz. 15.00 na stacji Orlen w Bogusznie. To stamtąd protestujący w oflagowanych autach zjadą krajową ósemką do Kłodzka, tamując ruch

Mieszkańcy gminy wiejskiej Kłodzko (szczególnie z Jaszkówki, Podzamku i Wojciechowic) wciąż nie zgadzają na preferowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wariat przebiegu nowej drogi na odcinku Bardo – Kłodzko. Tym razem protest ma się odbyć w formie zmotoryzowanej. Ludzie nie będą, tak jak w maju, blokować przejścia dla pieszych. Tym razem to auta z transparentami, jadąc bardzo wolno po DK 8 (z prędkością 20 km/h) zablokują szosę.

Blokujący ruch konwój wyruszy ze stacji Orlen w Boguszynie przed godz. 15.00. W żółwim tempie pojedzie w kierunku galerii handlowej, a następnie do węzła obwodnicy na ul. Lisiej. Potem protestujący przejadą obwodnicą do Żelazna, a stamtąd wrócą DK 46 w kierunku Kłodzka. Przed Kłodzkiem skierują się, łącznikiem, w kierunku Jaszkówki, ale na rondzie przed Jaszkówką zjazd do Kłodzka. Przejazd przez Lutycką, Połabską i Warty, a następnie krajową ósemką wrócą do Boguszyna.

Protestujący sprzeciwiają się rekomendowanemu przez GDDKiA przebiegu drogi w wariancie A2 i domagają się realizacji wariantu A4 z tunelem przez Góry Bardzkie, za którym podczas konsultacji społecznych opowiedziało się więcej mieszkańców.

Nieoficjalnie, ale za to coraz głośniej mówi się, że nowa S8 z Wrocławia (Magnice) do Kłodzka może zakończyć swój bieg w Bardzie. I to nie tylko przez protesty społeczne, ale o coraz większą dziurę budżetową wywołaną epidemią koronawirusa.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Samochody zablokują miasto

Obrazek użytkownika Lechu
  • Lechu
  • 14-11-2020

Jaki mają w tym interes miesskańcy gminy żeby droga nie przebiegała w niedalekiej odległości od domu wójta gminy?Że wójt nie dostanie kasy za wysiedlenie bo za daleko mieszka? Wszystkim pasuje oprócz wójtowi i jego giermką.,ale jest was garstka a czekających na obwodnicę tysiące.
Obrazek użytkownika Arek
  • Arek
  • 18-11-2020

Panie redaktorze Piela !Dałby Pan sobie z firmowaniem najgorszego radnego, to już naprawdę nudne i wkurzające. Czy Pan naprawdę założył ciemne okulary i nic nie widzi Traci Pan i traci gazeta .Ja rozumiem wolność prasy i niemam prawa dyktować Panu co ma Pan pisać. Ja stwierdzam fakty a fakty są takie mieszkańcy go nie cierpią bo to Narcyz i mądrość nieskończona a prawda jest inna .Byłem świadkiem jak starsza Pani chciała kupić gazetę a gdy zobaczyłam zdjęcie odrazu położyła i powiedziała jak moźna tak kłamać i chwalić zło .Nie kupiła.

Fot. KWP Wrocław

10 lat grozi 36-latkowi za uprawę marihuany. Co jeszcze znaleźli u niego policjanci?

Kłodzko: Na ul. Podgrodzie doszło do kolizji 2 aut. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Fot. Kuźnia Talentów Kłodzkiej Koszykówki

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×