REKLAMA

Chcą fedrować

foto: dolny-slask.org.pl (polska-org.pl)

Jest ogromne zainteresowanie pracą w kopalni – mówi Dariusz Wojciechowski, prezes firmy Nexano Minerals, która buduje w Ścinawce Średniej kopalnię węgla kamiennego.

W tym roku firma uruchomi w Ścinawce swoje biuro. Będzie się mieścić w dawnej siedzibie punktu Powiatowego Urzędu Pracy. - Dokładnej daty otwarcia nie podam. Sądzę jednak, że do końca listopada otworzymy biuro – deeklaruje Dariusz Wojciechowski, prezes Nexano Minerals. - Codziennie odbieram bardzo dużo telefonów od osób zainteresowanych pracą. Ludzie pytają kiedy otwieramy i kiedy będzie można do nas aplikować. Sądzę, że w połowie grudnia, przed świętami będziemy mogli już powiedzieć coś więcej o zatrudnieniu – dodaje. W kopalni ma być zatrudnionych blisko 200 górników. Drugie tyle, jak mówi Wojciechowski, będą stanowić pozostali pracownicy. Firma Nexano Minerals z Katowic otrzymała koncesję na wydobycie węgla kamiennego ze złoża położonego w Ścinawce Średniej w tym roku. Obszar wydobycia to 0,44 km kw. W projekcie zagospodarowania złoża ustalono zasoby występującego tam węgla kamiennego na 320 tys. ton. Koncesja została udzielona do 31 grudnia 2025 r. Firma Nexano powinna rozpocząć wydobycie czarnego złota nie później jak 12 miesięcy od daty jej wydania.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Chcą fedrować

Obrazek użytkownika Helena
  • Helena
  • 27-10-2018

A może ropa tryśnie ? Albo gaz ?

Nowa linia rozlewnicza pozwoli zwiększyć produkcję popularnych wód mineralnych o 25 procent.

67 mln zł trafiło w 2018 roku do dolnośląskich organizacji pożytku publicznego. Taką siłę ma niepozorny jeden procent.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×