REKLAMA

Ludzkie kości w parku

Podczas rewitalizacji parku Przyjaźni Wojsk Górskich w Kłodzku znaleziono ludzkie kości. To pozostałość po starym cmentarzu, który tam istniał na początku XX wieku.

- Kości znaleziono w miejscu, gdzie był robiony wykop pod instalację elektryczną, która będzie zasilała i oświetlała cały park. Wykonawca robót wiedział, że w tym miejscu dawniej znajdował się cmentarz. Jego zamknięcie i rekultywacja była prowadzona po 1945 roku. Później w latach 60. przeprowadzona była jego całkowita rekultywacja, ale jak widać nie zostało to zrobione dokładnie – mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. - Dowiedzieliśmy się o tym 22 sierpnia. Przeprowadziliśmy oględziny i o znalezisku powiadomiliśmy prokuraturę – dodaje samorządowiec. Teren został wygrodzony, ale zdaniem władz Kłodzka nie opóźni to prac związanych z rewitalizacją parku

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Ludzkie kości w parku

Obrazek użytkownika Eryka
  • Eryka
  • 13-09-2018

Czuje się tam cmentarz .

Trwa rekrutacja do służby w policji. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej oraz pod numerem telefonu 74 647 32 35, a także osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Kłodzku.

Była szefową noworudzkiego biura poselskiego Michała Dworczyka, została prezesem Uzdrowiska Lądek – Długopole. O przyszłości uzdrowiska, jego problemach i zmianach jakie nastąpią rozmawiamy z Joanną Walaszczyk.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×