REKLAMA

Czekają na smogowe granty

180 zinwentaryzowanych chętnych. Pieniędzy na wymianę pieców nie ma.

Kłodzko jest gotowe aby ruszyć w z wymianą pieców węglowych na gazowe. W ubiegłym roku w mieście przeprowadzono ankietę dotyczącą zainteresowania wymianą źródła ogrzewania. Zainteresowanie jest spore. 180 osób wyraziło chęć wymiany pieca. Miasto chce skorzystać z programu, który zapewni pokrycie 85 proc. kosztów jego wymiany. Tymczasem urząd marszałkowski po raz kolejny przesunął termin składania wniosków o dofinansowanie (tym razem na październik). Członków Stowarzyszenia Gmin Ziemi Kłodzkiej podjęli decyzję o wystosowaniu apelu do Zarządu Województwa Dolnośląskiego o zwiększenie kwoty dostępnych funduszy przeznaczonych na wymianę pieców. Samorządy z powiatu kłodzkiego chcą pozyskać łącznie 14 mln zł. Taka kwota przełożyłyby się znacząco na poprawę jakości powietrza w całym regionie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Czekają na smogowe granty

Kłodzko: Zbigniew Ziobro podał przyczynę śmierci dziewczynki z Kłodzka. Nowe, dramatyczne fakty wychodzą na światło dzienne.

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×