REKLAMA

Chcą reprezentować zwierzaki

Mają gotowy program. Chcą startować w 5 okręgach.

Polska Partia Ochrony Zwierząt ma zamiar wystartować w pięciu okręgach wyborczych (wałbrzyskim, wrocławskim, opolskim, poznańskim i katowickim). - Chcemy mieć realny wpływ na politykę związaną z ochroną zwierząt – mówi Andrzej Olszewski, prezes nowej partii. - Od lat mówi się o łańcuchach zakładanych psom. Tyle z tych dyskusji wynikło, że są one dłuższe. Jak to możliwe, skoro w akcjach „zrywamy łańcuchy” bierze udział co roku tylu posłów? - pyta ironicznie prezes PPOZ. Jego zdaniem duże partie, i to z obu stron sceny politycznej, problemy związane z ochroną zwierząt traktują marginalnie. Dlaczego? Bo zwierzęta nie głosują. PPOZ ma już gotowy manifest programowy, skierowany wyłącznie na problemy związane z ochraną zwierząt. - Chcemy zajmować się tylko tym zagadnieniem. Jeśli uda się nam wprowadzić do Sejmu choćby jednego przedstawiciela, to na pewno przełoży się to na poprawę bytu zwierząt, nie tylko domowych i zagrodowych, ale także hodowlanych – zapowiada Olszewski. - A za cztery lata powalczymy o samorządy, bo na szczeblu gmin też wiele spraw można załatwić – dodaje szef PPOZ.
Program w pigułce
PPOZ zmierza zająć się następującymi problemami: psy na łańcuchach; hodowle masowe bydła i drobiu; hodowle zwierząt futerkowych; ubój rytualny; zwierzęta w cyrkach; transport zwierząt; polowania; zwierzęta towarzyszące; wymieranie gatunków; polityka klimatyczna; zwierzęta w laboratoriach.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Chcą reprezentować zwierzaki

Obrazek użytkownika do Prezesa PPOZ
  • do Prezesa PPOZ
  • 13-08-2019

Daj Pan sobie spokój z wyborami. Szkoda czasu i pieniędzy na nie. Żeby w ogóle dostać się do Sejmu to trzeba przejść próg 5% głosów w skali kraju. Bez rejestracji kandydatów we wszystkich okręgach w Polsce - nie ma szans na przejście progu!

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×