REKLAMA

Lądek-Zdrój. Po pijaku poprzebijał opony

Kuracjusz zgłosił, że ktoś poprzebijał opony w jego samochodzie

Fot. KPP Kłodzko

Lądek-Zdrój. Kuracjusz powiadomił dyżurnego Policji w Lądku-Zdroju, że w jego samochodzie zostały przebite trzy opony. W wyniku podjętych czynności i weryfikacji zebranych informacji w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że sprawcą uszkodzenia może być jeden z mieszkańców powiatu kłodzkiego. Funkcjonariusze z Lądka-Zdroju zatrzymali 42 - letniego mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Śledczy przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia. Podejrzany w swoich wyjaśnieniach przyznał się do uszkodzenia opon w samochodzie. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie tym, że był nietrzeźwy. Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Kłodzko: To już pewne, Hania przed śmiercią była bita i kopana przez konkubenta swojej matki

 

Podsumowanie działań policji w 2020 roku 

Z raportów policjantów wynika, że wykrywalność przestępstw kryminalnych polepszyła się i wynosi 71,4%. To o 1,4% więcej niż w roku 2019. Przestępczość zmalała o 75 dokonanych przestępstw. Odnotowano o 23 przestępstwa mniej z kategorii tych najbardziej uciążliwych społecznie, czyli: bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, rozbój, kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Przestępczość gospodarcza wzrosła o 17 przypadków. Natomiast znacznie rośnie liczba popełnionych przestępstw narkotykowych. W policyjnych analizach przybyło ich o 60 więcej niż w roku 2019 - łącznie 204. Wykryto i znaleziono ponad 26 kg narkotyków. Policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości 5 mln zł.

 

 

Karolina Golak/Natalia Kołodziej

 

Pożar pustostanów na terenie kłodzkiego PKS-u. Zobacz zdjęcia z akcji

 

 

Artykuły powiązane

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Lądek-Zdrój. Po pijaku poprzebijał opony

Obrazek użytkownika gzk
  • gzk
  • 04-03-2021

5 lat za przebicie opon? To za morderstwo tyle dostają. Najważniejsze, żeby naprawił szkodę i dodał nawiazkę.

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×