REKLAMA

Kasa na zabytki

foto: pixabay.com

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało dotacje w ramach programu Ochrona zabytków. Z blisko 2 tysięcy wniosków wybrano 380, w tym 6 z powiatu kłodzkiego.

Właściciele zabytków z powiatu kłodzkiego złożyli kilkanaście wniosków. Na dofinansowanie załapało się tym razem tylko cześć. Łącznie ministerstwo na nasze zabytki przyznało prawie 2 mln zł. Celem programu Ochrona zabytków jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację oraz ich udostępnianie na cele publiczne. W tym roku ministerialnej dotacji nie dostali między innymi: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, Parafia św. Mikołaja w Domaszkowie, Parafia św. Mikołaja w Świerkach, Parafia św, Jerzego w Wilkanowie, Fundacja Pałac Gorzanów, Parafia św. Bartłomieja we Włodowicach.

Dotacje z ministerstwa

› Wambierzyce, Bazylika Nawiedzenia NMP – 540 tys. zł (na rekonstrukcję tynków z pracami konserwatorskimi kamieniarki elewacji wschodniej i latarni nad prezbiterium) › Piszkowice, Parafia Rzymsko-katolicka Św. Jana Chrzciciela – 510 tys. zł (na prace konserwatorsko – restauratorskie tynków i polichromii wnętrza oraz remont i konserwacja stolarki okiennej) › Ścinawka Górna, Fundacja Odbudowy Dworu Sarny – 570 tys. zł (na rekonstrukcję pokrycia dachowego w zamku Sarny) › Różanka, Parafia Rzymsko-katolicka Wniebowzięcia NMP – 180 tys. zł (na prace konserwatorskie i restauratorskie ołtarza głównego) › Stary Wielisław, Parafia św. Katarzyny – 110 tys. zł (na wymianę pokrycia dachowego z blachy ocynkowanej na blachę miedzianą) › Konradów, Parafia Rzymsko-katolicka św. Mikołaja – 80 tys. zł (na remont stolarki okiennej i drzwiowej w kościele filialnym w Radochowie).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kasa na zabytki

Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycje mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa

W piątek, 3 kwietnia Starosta Kłodzki Maciej Awiżeń przesłał petycję mieszkańców powiatu o zwiększenie ilości przeprowadzanych testów na koronowirusa do Premiera Mateusza Morawieckiego.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×