REKLAMA

Prace trwają

- Odnosząc się do informacji o rzekomym zaniechaniu prac przy realizacji drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka informujemy, że prace nad dokumentacją projektową są już bardzo zaawansowane – oświadczył wrocławski oddział GDDKiA.

Drogowcy w wydanym oświadczeniu zapewniają, że obecnie trwają prace związane z wykonaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym. Wykonawca analizując 4 warianty przebiegu drogi pozyskuje dane niezbędne do wykonania m.in. studium geologiczno-inżynierskiego. Prowadzi również inwentaryzację przyrodniczą dla wszystkich wariantów S8 dla etapu STEŚ. Od 22 maja do 11 czerwca 2019 r. w 12 gmin województwa dolnośląskiego przeprowadzono spotkania informacyjne. Podczas spotkań uczestnicy mogli zapoznać się z materiałami dotyczącymi przebiegów wariantów S8 oraz wnieść swoje uwagi, co do ich przebiegów, w formie przygotowanych ankiet. Wpłynęło ok. 5 tys. ankiet, które są w tej chwili analizowane zarówno przez projektanta jak i GDDKiA. Równocześnie trwają prace nad przebiegiem wariantu preferowanego przez społeczeństwo na całym odcinku S8 Wrocław-Kłodzko. Na przełomie III i IV kwartału 2019 r. na stronie internetowej zostanie zamieszony raport ze spotkań wraz z pokazaniem przebiegu wariantu preferowanego przez społeczeństwo. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie w II kwartale 2021 r. postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawców, którzy wybudują drogę ekspresową S8. Nowa droga powstanie w systemie projektuj i buduj tzn., że wykonawca będzie musiał opracować projekt budowlany, uzyskać decyzje ZRiD (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej), wybudować drogę oraz uzyskać pozwolenie na jej użytkowanie. Roboty budowlane mają ruszyć w 2023 roku i potrwają 3 lub 4 lata (w zależności od wybranego wariantu).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Prace trwają

Obrazek użytkownika Mal
  • Mal
  • 30-08-2019

PISowski pić przedwyborczy.
Obrazek użytkownika Michael Colt
  • Michael Colt
  • 08-09-2019

Prace nad planami trwają... PiS obieca wszystko wszystkim! Byle zostać przy korycie...

foto ilustracyjne
pixabay.com

Poczta Polska informuje, że w Polanicy-Zdroju spora część mieszkańców nie posiada zainstalowanych skrzynek na korespondencję.

Radny Bogusław Szpytma ma w tym miesiącu objąć stanowisko wicewojewody. Kto go zastąpi w Radzie Miasta Kłodzka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×