REKLAMA

78 tysięcy na rzecznika

Starostwo wydało w ubiegłym roku na biuro rzecznika konsumenta 78,2 tys. zł. Rzecznik udzielił 1.106 bezpłatnych porad.

Najwięcej porad dotyczyło reklamacji obuwia i odzieży, a także reklamacji urządzeń gospodarstwa domowego, urządzeń elektrycznych, sprzętu komputerowego, a w usługach reklamacji tych dotyczących telekomunikacji.

- Nieuczciwa praktyka rynkowa w usługach telekomunikacyjnych dotyczyła najczęściej podawania się za dotychczasowego operatora klienta i oferowaniu mu nowej, pozornie korzystniejszej oferty – informuje Agnieszka Lebda, powiatowy rzecznik konsumenta. - Znaczna część osób, które zawarły umowy z nowym operatorem to ludzie starsi pomiędzy 70 a 80 rokiem życia i starsze, które mają małe doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym. Są w związku z tym bardziej podatne na różnego rodzaju socjotechniki marketingowe jak np. obietnica obniżenia abonamentu z uwagi na długoletni staż abonencki – dodaje. Rzecznik konsumenta w ubiegłym roku podjęła 152 interwencje pisemne (wystąpiła na piśmie do przedsiębiorców). Znaczna ilość spraw świadczy o tym jak duże jest zapotrzebowanie na poradnictwo. - Ponadto, należy wyraźnie podkreślić, że pomimo coraz ściślejszej ochrony praw konsumenta, jej egzekwowanie jest bardzo często utrudnione poprzez brak znajomości wśród konsumentów elementarnych przepisów lub zwykłą lekkomyślność – podsumowuje Agnieszka Lebda. Najlepszym przykładem jest nagminne podpisywanie umów bez ich czytania lub nieczytanie regulaminów, które stanowią integralną część umowy. Nasuwa się z tego wniosek jak ważne jest działanie w zakresie edukacyjnym zmierzające do propagowania wiedzy konsumenckiej – dodaje.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 78 tysięcy na rzecznika

Kłodzki szpital z nowym sprzętem. Urządzenia trafiły na oddział noworodków.

Samorząd województwa dolnośląskiego zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odpowiednie zaprojektowanie trasy S8, tak by w przyszłości możliwe było poprowadzenie od niej odnogi w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha oraz węzła z budowaną drogą S3 w Bolkowie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×