REKLAMA

Powiat Kłodzki: Jest szansa na odmrożenie branży gastronomicznej?

Powiat Kłodzki: Kiedy nastąpi odmrożenie gastronomii?

Powiat Kłodzki: Lokale gastronomiczne podlegają obostrzeniom do odwołania. Czy jest szansa, że wrócą do normalnej pracy przed sezonem letnim?

Powiat Kłodzki, tak samo jak pozostałe samorządy na terenie całej Polski musiał dostosować się do obostrzeń nałożonych przez rząd. Wiele branży straciło na tym ogromne pieniądze. Hotelarstwo, turystyka, gastronomia czy fitness jeszcze długo będą odczuwały skutki pandemii. 

 

Gastronomia na końcu listy

Jak mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski - lokale gastronomiczne są raczej na końcu branż do tzw. odmrożenia. W pierwszej kolejności do względnie normalnego funkcjonowania ma wrócić handel i edukacja. Od 28 grudnia do 17 stycznia panuje kwarantanna narodowa. Czy po niej jest szansa na przywrócenie branży gastronomicznej do życia? Jeśli tak, to kiedy? 

 

Szansa na normalność

Jakiś czas temu pojawiły się niesprawdzone pogłoski na temat powrotu gastronomii do normalnego funkcjonowania. Według nich miało by się to odbyć dopiero za 2 lub 3 miesiące. Czyli w okolicach marca. W ubiegłym roku restauracje otworzyły się jednak dopiero w maju. Oczywiście przy ich funkcjonowaniu obowiązywał dalej reżim sanitarny. - Nie potwierdzam informacji, że branża restauracyjna będzie zamknięta jeszcze przed 2-3 miesiące. Jednak w lockdownie chodzi o przerwanie rozprzestrzeniania się wirusa. Cała gastronomia to miejsca, w których spotykają się ludzie i wtedy dochodzi do rozprzestrzeniania wirusa. Przypuszczam, że tu sytuacja z otwarciem branży będzie analogiczna do tego, co działo się w ubiegłym roku. Pierwszy etap odmrożeń miał miejsce w maju i od tego czasu ludzie oraz biznes mogli normalnie funkcjonować. Mam nadzieję, że etap ferii i kolejne tygodnie pokażą, że Polacy jako społeczeństwo działali odpowiedzialnie – mówiła w programie Money To Się Liczy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

 

Co z pozostałymi dziedzinami? 

Na dniach poznamy decyzję odnośnie powrotu najmłodszych uczniów do szkół. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to taki, w którym w pierwszej fazie do szkół powrócą dzieci z klas I-III. Pozostali uczniowie przez jakiś czas dalej mieliby uczyć się zdalnie. Jednak na ten moment nic nie wiadomo na pewno. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki zapowiada, że w przyszłym tygodniu premier wraz z radą medyczną będą dyskutować o możliwych rozwiązaniach. 

Natalia Kołodziej

 

Powiat Kłodzki - Kto boi się szczepienia? Kliknij, aby przeczytać

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: Jest szansa na odmrożenie branży gastronomicznej?

Powiat Kłodzki: Podsumowujemy najważniejsze informacje o szczepieniach. Ile osób z Powiatu Kłodzkiego udało się zaszczepić do połowy stycznia? Sprawdź dane.

Polanica-Zdrój: Funkcjonariusze policji ścigali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Powiat Kłodzki: Zachęcamy do udziału w badaniu . Czy jesteś zadowolony z życia w swojej miejscowości?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×