REKLAMA

Powiat kłodzki. Grozi nam trzecia fala pandemii?

Czy trzecia fala pandemii już do nas dotarła?

Rośnie liczba chorych na koronawirusa. Czy czeka nas trzecia fala pandemii?

Powiat Kłodzki. Podczas piątkowej konferencji, która odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że w Polsce zaczęła się trzecia fala pandemii. - Trzecia fala pandemii jest już w Polsce. Pytanie, jaki przybierze ona rozmiar, a to wszystko zależy tylko od nas samych - powiedział na konferencji minister. Podkreślił także, że wzrasta obłożenie łóżek w szpitalach. Pojawiają się także mutacje COVID-19. Niedzielski powiedział, że średnia wzrostu zachorowań zwiększyła się aż o 20 procent z tygodnia na tydzień. Wyraził zaniepokojenie taką tendencją. Powiedział, że w optymistycznym scenariuszu średnia tygodniowa zachorowań wzrośnie do 8-10 tysięcy.

Otwarcie galerii spowodowało wzrost zachorowań?

Widoczny od kilku dni wzrost zachorowań na Covid-19 to najprawdopodobniej efekt otwarcia szkół dla klas nauczania początkowego, otwarcia galerii handlowych, ale także pogody sprzyjającej wirusowi.

- Odwraca się tendencja, która do tej pory oznaczała spadek dziennych liczb zachorowań. Przeistacza się w tendencję, która ma charakter trwały i która mówi o zwiększeniu się zachorowań z dnia na dzień - powiedział minister. - Tendencja do raportowania nawet kilkuset przypadków zakażonych dziennie więcej, jest już z nami obecna praktycznie od tygodnia. Od zeszłego tygodnia, od środy, czwartku mamy do czynienia z taką sytuacją, że te codzienne liczby zakażonych są zdecydowanie większe o kilkaset osób w stosunku do tego, co miało miejsce tydzień wcześniej - dodał.

Wzrosła liczba chorych

19 lutego w powiecie kłodzkim zachorowało aż 70 osób. W ciągu tego dnia w powiecie kłodzkim zmarło 9 osób.

 

Karolina Golak

 

ZOBACZ, ILE OSÓB ZACHOROWAŁO NA KORONAWIRUSA 20 LUTEGO

SPRAWDŹ, CZY CZEKAJĄ NAS PODTOPIENIA

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat kłodzki. Grozi nam trzecia fala pandemii?

Kłodzko: Odbyło się ostatnie pożegnanie Hani, która przed śmiercią przeszła prawdziwe piekło.

Fot. Zdzisław K. Polska-org

Lewin Kłodzki: W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×