REKLAMA

Ołdrzychowice Kł. Pędzili i stracili prawko

Takich zdarzeń jest coraz więcej

Dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego straciło prawo jazdy. Jaki był powód?

Ołdrzychowice Kłodzkie. Podczas ubiegłego weekendu dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wykroczeń tych dopuścili się na drodze Krajowej nr 8 i na drodze wojewódzkiej nr 392. Policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy oraz nałożyli mandaty. Teraz przez trzy miesiące nie będą oni mogli kierować samochodami.

Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym jest zatrzymany dokument prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Następnie dokument przesłany zostaje do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną, a formalnie zatrzymuje prawo jazdy. Za pierwszym razem na 3 miesiące. Po ujawnieniu faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie. Następuje jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem jest cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Policyjne podsumowanie roku 

Z raportów policjantów wynika, że wykrywalność przestępstw kryminalnych polepszyła się i wynosi 71,4%. To o 1,4% więcej niż w roku 2019. Przestępczość zmalała o 75 dokonanych przestępstw. Odnotowano o 23 przestępstwa mniej z kategorii tych najbardziej uciążliwych społecznie, czyli: bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, rozbój, kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Przestępczość gospodarcza wzrosła o 17 przypadków. Natomiast znacznie rośnie liczba popełnionych przestępstw narkotykowych. W policyjnych analizach przybyło ich o 60 więcej niż w roku 2019 - łącznie 204. Wykryto i znaleziono ponad 26 kg narkotyków. Policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości 5 mln zł.

 

Karolina Golak/Natalia Kołodziej

 

NIE ŻYJE 3-LETNIA DZIEWCZYNKA - PRZECZYTAJ JAK DOSZŁO DO TRAGEDII

PRZECZYTAJ O ZŁODZIEJU, KTÓRY OKRADŁ RESTAURACJĘ

DOWIEDZ SIĘ, JAK DOSŻŁO DO POŻARU MERCEDESA W ŻELAŹNIE

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ołdrzychowice Kł. Pędzili i stracili prawko

Kłodzko: Odbyło się ostatnie pożegnanie Hani, która przed śmiercią przeszła prawdziwe piekło.

Fot. Zdzisław K. Polska-org

Lewin Kłodzki: W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×