REKLAMA

Ksiądz nie wszedł na wokandę

Termin drugiej rozprawy został jednak przesunięty z uwagi na długotrwałą nieobecność jednego z sędziów

We wtorek, 7 marca, przed kłodzkim sądem miał stanąć Andrzej A., rektor Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości Maria Śnieżna. Przypomnijmy, wedle ustaleń prokuratury, oskarżony ksiądz 12 czerwca ubiegłego roku użył paralizatora wobec 37-letniego mężczyzny, gdy ten stał ze swoim psem i grupą znajomych w pobliżu kościoła. Zarzuty, jakie ciążą na duchownym, to stosowanie przemocy w celu zmuszania do określonego zachowania oraz spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Andrzej A. zamieszany jest także w incydent, do jakiego doszło 25 grudnia ubiegłego roku, tuż po Pasterce. Ksiądz oskarża trójkę młodych ludzi o pobicie. Natomiast jeden z młodych ludzi oskarża księdza o naruszenie nietykalności cielesnej i zabranie oraz zniszczenie jego telefonu komórkowego. W tej sprawie toczą się aż 3 osobne postępowania: dwa o przestępstwa, naruszenie nietykalności oraz pobicie prowadzi bystrzycka prokuratura, natomiast trzecim – o wykroczenie polegające na kradzieży i uszkodzeniu telefonu komórkowego – zajmują się policjanci. Na razie żadna z instytucji nie chce ujawniać szczegółowych ustaleń na ten temat. Tymczasem na jaw wychodzą coraz to nowe przypadki kontrowersyjnego, delikatnie mówiąc, zachowania księdza z Iglicznej wobec turystów.

Czytaj więcej w najnowszym wydaniu Gazety Kłodzkiej nr 389

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ksiądz nie wszedł na wokandę

Ulatniający się gaz może być zabójczy, dlatego należy być szczególnie ostrożnym przy jego używaniu. Lokatorzy jednego z budynków w miejscowości Ławica najedli się sporo strachu, kiedy okazało się, że z jednego z mieszkań ulatnia się gaz.

Czasopismo Wspólnota opublikowało ranking sfeminizowania samorządów. Pod lupę wzięto gminy, powiaty i województwa. Jeśli w jakimś samorządzie rządzą wyłącznie panie, przyznano mu 100 punktów (%), ale takich babskich rzeczpospolitych nie było. Za to 40 gmin i 7 powiatów otrzymało wskaźnik 0 procent, co oznacza zerowy udział pań w lokalnych rządach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×