REKLAMA

Euromolestowanie czy manipulacja?

Dariusz Matecki, radny Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina, zarzucił bystrzyckiej fundacji EuroWeek - Szkoła Liderów, że podczas organizowanych szkoleń językowych dla dzieci i młodzieży dochodzi do zachowań nieobyczajnych ze strony obcokrajowców prowadzących te kursy.

To manipulacja – odpiera zarzuty Adam Jaśnikowski, szef fundacji.

Szczeciński bloger swoje oskarżenie oparł przede wszystkim na zdjęciach zamieszczanych przez uczestników językowych szkoleń na portalach społecznościowych. Na kilku z nich dziewczęta, robiąc sobie tak zwaną sweet focię, przytulają się do ciemnoskórych wolontariuszy. Sugestie szczecińskiego radnego postawiły na baczność troje ministrów: Annę Zalewską, Joachima Brudzińskiego i Zbigniewa Ziobro.
Nadużycia seksualne
- Jeżeli te doniesienia się potwierdzą, to wydam polecenie wszczęcia postępowania w tej sprawie – zapowiedział prokurator generalny Zbigniew Ziobro i dodał, że miałoby ono dotyczyć zbadania niepokojących doniesień o możliwych nadużyciach seksualnych wymierzonych w dzieci. Wcześniej, w związku z internetowymi publikacjami szczecińskiego radnego PiS-u, Joachim Brudziński, szef MSWiA, polecił komendantowi głównemu policji podjęcie stosownych działań. Konsultował się także w tej sprawie z minister edukacji narodowej Anną Zalewską. Do internetowego ataku odniósł się Adam Jaśnikowski, prezes EuroWeek – Szkoły Liderów. - Padliśmy ofiarą skrajnej manipulacji – stwierdził Jaśnikowski. Zaznaczył, że EuroWeek działa od ponad 20 lat. Co roku, na obozach integracyjnych, gości ok. 30 tys. osób. - Są to dzieci, młodzież, dorośli, a nawet seniorzy. Nigdy nie mieliśmy żadnego zgłoszenia od uczestników, że dzieje się coś złego – zapewnił (treść jego oświadczenia publikujemy w całości).
Czują się zagrożeni
EuroWeek zgłosiło sprawę policji. W ciągu ostatnich dni fundacja otrzymała dziesiątki wiadomości, w związku z którymi zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy trwającego właśnie, kolejnego obozu, czują się zagrożeni. Wcześniej mieli otrzymywać pogróżki. Prezes zwrócił się także do Ministerstwa Edukacji Narodowej z prośbą o przeprowadzenie kontroli podczas zjazdu. - Kuratorium oświaty już taką kontrolę przeprowadziło. Nie wykazała żadnych nieprawidłowości – zaznacza Jaśnikowski. Szkolenia Euroweek Szkoła Liderów od wielu odbywają się m.in. w Międzygórzu, Różance, Długopolu-Zdroju i Długopolu Dolnym oraz Lądku-Zdroju.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Euromolestowanie czy manipulacja?

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×