REKLAMA

Kręcą w gminie

W kilku miejscach gminy bystrzyckiej reżyser Jan Jakub Kolski kręcił sekwencje do filmu pt. "Ułaskawienie" według własnego scenariusza

Niedawno jego ekipę spotkać było można m.in. w Kamiennej, Marcinkowie i Gorzanowie. Realizowała ujęcia bez względu na kaprysy aury. A ta wyjątkowo nie rozpieszczała filmowców - zarówno w wrześniowe, piątkowe popołudnie, jak i w sobotę nie żałowała deszczu i chłodu.

 

To już kolejny obraz pełnometrażowy powstający na obszarze gminy bystrzyckiej. Jej niektóre zakątki jak raz odpowiadają fabule "Ułaskawienia", która jest osadzona w roku 1946. Wtedy to przez funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa zostaje zabity 26-letni Wacław Szewczyk - żołnierz wyklęty. Pochowany przez najbliższych, nie zaznał spokoju. Jego zwłoki trzykrotnie UB wykopywało z grobu z sobie wiadomych przyczyn. W końcu rodzice - a faktycznie dziadkowie J. J. Kolskiego - zdecydowali o kolejnym pochówku syna, zarazem brata matki reżysera, tam, gdzie nikt już nie będzie zakłócał jemu spokoju. Rozpoczynają więc długą, pełną wyzwań i niebezpieczeństw drogę do - w ich odczuciu - spokojnej ziemi w powojennych, niebezpiecznych czasach.

W Marcinkowie i Kamiennej zachowało się sporo budowli wciąż oddających klimat tamtych lat. Podobne miejsca ekipa filmowców wypatrzyła w innych regionach kraju, gdzie również będą realizowane ujęcia.

W rolach głównych występują Grażyna Błęcka-Kolska, Jan Jankowski i Michał Kaleta. Film powstaje w koprodukcji polsko-czesko-słowackiej.                                        

bystrzycaklodzka.pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kręcą w gminie

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×