REKLAMA

Niedrożna deszczówka

Pod ulicą Wojska Polskiego w Bystrzycy Kł. położono nową kanalizację deszczową. Problem w tym, że rury są za wąskie. Czy zostaną wymienione na grubsze? Nie, bo nikt dodatkowo nie da 200 tys. zł.

W Bystrzycy Kłodzkiej wrze. Powiat kłodzki kończy remont ul. Wojska Polskiego. To ostatni etap modernizacji drogi z Bystrzycy Kłodzkiej do Spalonej. Ostatni, lecz budzący największe kontrowersje. Dlaczego? - Położona pod ulicą kanalizacja nie będzie w stanie odebrać wody deszczowej. Rury są po prostu za wąskie – mówi wprost radny Mieczysław Kamiński. - Nie wiem kto zawinił, czy Zarząd Dróg Powiatowych, czy bystrzyckie wodociągi, ale to co zrobiono to po prostu fuszerka – dodaje. Jego zdaniem rury powinno się wymienić, bo nie uwzględniono, ile wody ta nowa kanalizacja deszczowa będzie w stanie przyjąć. Na to jednak się nie zanosi. Ostatnio mamy suche lata, ale ulewne deszcze też się zdarzają. Jak wtedy poradzą sobie rury o przekroju 300 milimetrów?

Zgodnie z dokumentacją
Piotr Marchewka
Etatowy członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego

Remont ul. Wojska Polskie to jeden z etapów przebudowy drogi powiatowej z Bystrzycy do Spalonej. Projekt budowlany tej inwestycji powstał w 2014 roku i został uzgodniony z gminą Bystrzyca Kłodzka i bystrzyckimi wodociągami. Nie zgłaszano nam żadnych uwag, dlatego położyliśmy tam rury o przekroju 300 mm. Wymiana ich na szersze profile wiąże się z dodatkowymi 200 tys. zł, których nie mamy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Niedrożna deszczówka

fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Trwa remont mostu nad rzeką Białą Lądecką na drodze powiatowej w Nowym Gierałtowie. w zakres prac remontowych wchodzi odnowienie konstrukcji mostu i podpór oraz dostosowanie dojazdów do mostu. Projekt przewiduje wykonanie nowej konstrukcji przęsła, wykonanie nowej żelbetowej płyty pomostowej, naprawę przyczółków, wykonanie nowej nawierzchni jezdni na obiekcie i na dojazdach do obiektu oraz montaż nowej balustrady stalowej.

Komuś podobały się pelargonie z miejskich donic i kaskad w Lewinie Kłodzkim, że chyba postanowił przenieść je do swojego ogródka czy na swój balkon.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×