REKLAMA

Zabytek na zabytku

Kłodzko ma ponad 900 zabytków.

Burmistrz Kłodzka przejął do prowadzenia gminną ewidencję zabytków. - W oparciu o nią powstanie program ratowania zabytków – mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. - Taki program ruszy w 2020 roku, kiedy to w budżecie miejskim zarezerwowane zostaną pieniądze na ratowanie zabytków – dodaje kłodzki samorządowiec. A w Kłodzku jest co ratować. W wykazie figurują 924 pozycje. Ujęto w nim nie tylko te wpisane do rejestru zabytków, których jest 118 (najcenniejsze obiekty), ale także te wskazane przez konserwatora zabytków i władze miasta.
Najwięcej kamienic Kłodzki rejestr zabytków to 118 obiektów w tym:
> kamienice i domy mieszkalne – 70
> budowle sakralne – 14
> stanowiska archeologiczne – 7
> inne budowle (militarne, przemysłowe itp.) - 27
Historyczne Kłodzko
921 – tle zabytków figuruje w gminne ewidencji
118 – tle zabytków wpisany jest do wojewódzkiego rejestru

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Zabytek na zabytku

Obrazek użytkownika Greg
  • Greg
  • 29-03-2019

Burmistrz nie musiał niczego przejmować bo prowadzenie ewidencji zabytków to jego obowiązek. Obowiązkiem jest też jej przyjecie w formie zarządzenia, gdyż w innym przypadku nie działa zgodnie z prawem.
Obrazek użytkownika Stanisława
  • Stanisława
  • 14-04-2019

Dobrze, że się obudzili.

Bystrzyca jest mi o tyle bliska, że mieszkam w niej wiele lat; z nią związałem te dobre dni i część kiepskich lat. Nie sposób więc przejść obojętnie obok jubileuszu miasta – uzasadnia Edward Kul.

foto: ilustracyjne: pixabay.com

Egzaminy na motocyklowe prawo jazdy w Kłodzku? O tym rozmawiano w starostwie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×