REKLAMA

Powiat Kłodzki: Wypadek za wypadkiem w naszych górach

Powiat Kłodzki: GOPR publikuje dane z minionego tygodnia

Fot. Canva

Powiat Kłodzki: Grupa Sudecka GOPR w minionym tygodniu interweniowała w naszym regionie 13 razy, aż 6 zdarzeń miało miejsce w niedzielę.

Powiat Kłodzki. Sezon wakacyjny na Ziemi Kłodzkiej i w okolicach trwa. Grupa Sudecka GOPR podsumuje minioną niedzielę, która była bardzo pracowita dla ratowników.

Wczesnym popołudniem GOPR dostał informację o wypadku rowerzysty na single tracku Pętla Międzygórze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i zaopatrzeniu urazów rowerzysta został ewakuowany i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Godzinę po pierwszym zdarzeniu ratownicy dyżurujący w Karłowie wyjechali do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i auta osobowego. Zderzenie miało miejsce przed wjazdem do Zieleniec Ski Arena. Ratownicy GOPR udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

<<Policyjny nalot na pałac w Gorzanowie. Co się wydarzyło?>>

Chwilę po godz.15:00 ratownicy z Karłowa wyruszyli do kolejnego zdarzenia, tym razem w Górach Stołowych. Turystka w wyniku poślizgnięcia doznała bolesnego urazu stawu kończyny dolnej, który uniemożliwiał jej dalszą wędrówkę.

Około 15:30 Rodzina z dzieckiem zboczyła ze znakowanego szlaku i pobłądziła w Górach Bardzkich. Ratownik dyżurny telefonicznie udzielił wskazówek o kierunku dotarcia do szlaku.

Pół godziny później obsługa Schroniska na Śnieżniku poinformowała ratowników dyżurujących w Międzygórzu o turyście, który w wyniku potknięcia doznał kontuzji stawu i nie był w stanie kontynuować dalszej wędrówki. Ratownicy pomogli mężczyźnie w dojściu do auta.

Ostatnie niedzielne zgłoszenie wpłynęło o godz. 20:25 i dotyczyło 72-letniego mężczyzny, który opadł z sił podczas wędrówki w Górach Bardzkich w rejonie Kalwarii nad Bardem i nie był w stanie kontynuować marszu. Turysta został ewakuowany z gór.

<<W minionym tygodniu straż pożarna interweniowała aż 44 razy>>

 

GOPR przypomina!

Przed wyjściem w góry zainstaluj w telefonie bezpłatną aplikację Ratunek, która w sytuacji zagrażającej Twojemu życiu i zdrowiu prześle do służb Twoją aktualną lokalizację. Pamiętaj numery alarmowe do GOPR to 985 i 601 100 300.

<<Policja poszukuje mordercy. Wyzaczono nagrodę>>

 

Autor: Zuza K. Wolska
Info: Grupa Sudecka GOPR

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: Wypadek za wypadkiem w naszych górach

Fot. Canva

Koronawirus Kłodzko i powiat kłodzki: Sprawdź ile osób zachorowało i ilu mieszkańców zmarło w sobotę, 16 października.

Fot. Julia Kuczała

Radków: Wczoraj Julia Kuczała spotkała się ze swoim amerykańskim lekarzem. Profesor Abdelbaki chce pomagać innym polskim dzieciom.

Fot. Grupa Sudecka GOPR

Góry Stołowe: Ratownicy z Grupy Sudeckiej GOPR otrzymali od gminy Radków działkę budowlaną w Karłowie. W niedalekiej przyszłości powstanie na niej nowa stacja ratownictwa górskiego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×