REKLAMA

Rzemiosło na wydaniu

Rzeźby i fotografie. A do tego makramy.

Kłodzki Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż nowej wystawy „Rzemiosło na wydaniu”. Otwarcie ekspozycji zaplanowane jest na 12 kwietnia (godz. 17.00). Zaprezentowane zostaną rzeźby, fotografie i... makramy. Makrama, to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Technika wiązania dotarła do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. W średniowieczu stosowano ją głównie do ozdoby królewskich szat, a w późniejszych wiekach wykonywano również pokrycia na łoża, sofy, fotele. Ponownie technika zyskała popularność w latach 70 XX wieku. Stosując ją można wyplatać wiele rzeczy, poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach. Używa się nici lnianych, konopnych, jedwabnych, sizalu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rzemiosło na wydaniu

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×