REKLAMA

13 700,00 złotych na zakup nowości wydawniczych

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko z/s w Ołdrzychowicach Kłodzkich kolejny rok uczestniczy w Programie Wieloletnim „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych”

realizowanym ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem Programu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu wypożyczanych publikacji, wzrostu liczby czytelników, budowanie nawyków czytelniczych przez stały dopływ nowości, możliwość ubytkowania (aktualizacji zasobów), a w konsekwencji zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych.

W ramach programu ołdrzychowicka instytucja kultury otrzymała w 2017 r. dofinansowanie w wysokości 13 700,00 złotych. Zgodnie z Regulaminem Programu, pozyskana dotacja przeznaczona została na zakup nowości wydawniczych do biblioteki centralnej oraz jej dziewięciu filii.

Przy podziale dotacji pod uwagę brane są kryteria demograficzne (liczba ludności) oraz kryterium czytelnicze (liczba czytelników na 100 mieszkańców).

Zrealizowano ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 13 700,00 złotych na zakup nowości wydawniczych

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×