REKLAMA

Ćwierć wieku razem

foto: polska-org.pl, G. Biernacki, P. Sarnowski

14 maja 1995 r. Polanica-Zdrój podpisała umowę o współpracy partnerskiej z niemieckim miastem Telgte.

Jak układała się polsko-niemiecka współpraca przez ćwierć wieku? - Bardzo dobrze, szczególnie na polu kulturalnym, oświatowym, społecznym, a także gospodarczym – ocenia Mateusz Jellin, burmistrz naszego uzdrowiska. - Po powodzi w 1998 roku otrzymaliśmy ogromną pomoc od naszego niemieckiego partnera. To dzięki dofinansowaniu ze strony Telgte odbudowano parking przy ul. Bystrzyckiej i jeden z mostów. Na znak przyjaźni zasadzono symboliczne drzewko – dodaje polanicki samorządowiec. W tym roku zaprzyjaźnione miasta planowały reaktywowanie ścisłej współpracy. Niestety, epidemia koronawirusa spowodowała, że plany te zostały przełożone. - Mamy jednak pewność, że jak tylko sytuacja się unormuje, powrócimy do wspólnych działań – zaznacza burmistrz Jellin.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ćwierć wieku razem

Fot. Lasy Państwowe

Jak się zachować, jeśli spotkamy dzikie zwierzę, jak zabezpieczyć się przed kleszczami, co możemy wykorzystać w terenie, aby ustalić swoją lokalizację, jeśli się zgubimy, gdy zastanie nas burza w środku lasu? Te informacje będzie mógł uzyskać każdy nas dzięki akcji "Świadomie do LASU"

Fot. UM Bystrzyca Kł.

Pieniądze z Funduszu będzie można wykorzystać na inwestycje, takie jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, drogi, chodniki i in.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×