REKLAMA

Tym ludziom się chce

Chcą działać, robić coś dla dobra wspólnego i zmieniać miejsca, w których żyją i pracują. Napisali projekty, dostali pieniądze i... znowu muszą zakasać rękawy i zrealizować zamierzone zadania.

Starosta Maciej Awiżeń wręczył promesy w ramach budżetu obywatelskiego. Zgłoszono 30 projektów, 27 walczyło o głosy mieszkańców, 10 wygrało i dostało kasę na zrealizowanie zamierzonych celów. Adam Lech dostał 17 tys. zł na rozbudowę boiska w Starym Waliszowie. - W ubiegłym roku starałem się o mandat radnego powiatowego. Przegrałem, ale to co obiecałem podczas kampanii wyborczej zrealizuję. Chodzi o budynek gospodarczy przy boisku w Starym Waliszowie, w którym będą szatnie i magazynek na sprzęt – mówi Adam Lech. - Napisałem wniosek i udało się. Mam nadzieję, że w maju przy boisku Sparty Stary Waliszów stanie taki budynek. Chciałbym podziękować kłodzkiemu starostwu, że przygotowało bardzo proste wnioski i było pomocne – dodaje. Powiat kłodzki na pierwszą edycję budżetu obywatelskiego przeznaczył 150 tys. zł. - Cieszę się, że na pierwszą edycję nadesłano aż 30 wniosków – ocenia Maciej Awiżeń, starostwa kłodzki. – Cieszę się też, że to mieszkańcy powiatu – głosując - zdecydowali, kto dostał pieniądze. I były to głosy imienne – dodaje kłodzki samorządowiec.
Te projekty zebrały najwięcej głosów i dostały pieniądze na ich realizację
808 głosów Doposażenie w sprzęt OSP w Nowej Rudzie – Słupcu, koszt 14 tys. zł
708 głosów Zakup i montaż bramek piłkarskich Kudowa-Czermna, koszt 10 tys. zł
568 głosów Remont łazienek w szpitalu w Kłodzku (oddział dziecięcy), koszt 15 tys. zł
508 głosów Doposażenie OSP w Bożkowie w kamerę termowizyjną, koszt 15 tys. zł
506 głosów Modernizacja hali sportowej w Bystrzycy Kłodzkiej, koszt 12,9 tys. zł
433 głosy Remont łazienek w szpitalu w Kłodzku (oddział wewnętrzny), koszt 15 tys. zł
410 głosów Doposażenie OSP w Nowej Rudzie – Słupcu w sprzęt łączności, koszt 14 tys. zł
381 głosów Rozbudowa boiska w Starym Waliszowie, koszt 17 tys. zł
357 głosów Budowa miejsca do zabawy i edukacji dla dzieci w Lewinie, koszt 15 tys. zł
342 głosy Modernizacja placu zabaw w Chocieszowie, koszt 15 tys. zł

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Tym ludziom się chce

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×