REKLAMA

Tym ludziom się chce

Chcą działać, robić coś dla dobra wspólnego i zmieniać miejsca, w których żyją i pracują. Napisali projekty, dostali pieniądze i... znowu muszą zakasać rękawy i zrealizować zamierzone zadania.

Starosta Maciej Awiżeń wręczył promesy w ramach budżetu obywatelskiego. Zgłoszono 30 projektów, 27 walczyło o głosy mieszkańców, 10 wygrało i dostało kasę na zrealizowanie zamierzonych celów. Adam Lech dostał 17 tys. zł na rozbudowę boiska w Starym Waliszowie. - W ubiegłym roku starałem się o mandat radnego powiatowego. Przegrałem, ale to co obiecałem podczas kampanii wyborczej zrealizuję. Chodzi o budynek gospodarczy przy boisku w Starym Waliszowie, w którym będą szatnie i magazynek na sprzęt – mówi Adam Lech. - Napisałem wniosek i udało się. Mam nadzieję, że w maju przy boisku Sparty Stary Waliszów stanie taki budynek. Chciałbym podziękować kłodzkiemu starostwu, że przygotowało bardzo proste wnioski i było pomocne – dodaje. Powiat kłodzki na pierwszą edycję budżetu obywatelskiego przeznaczył 150 tys. zł. - Cieszę się, że na pierwszą edycję nadesłano aż 30 wniosków – ocenia Maciej Awiżeń, starostwa kłodzki. – Cieszę się też, że to mieszkańcy powiatu – głosując - zdecydowali, kto dostał pieniądze. I były to głosy imienne – dodaje kłodzki samorządowiec.
Te projekty zebrały najwięcej głosów i dostały pieniądze na ich realizację
808 głosów Doposażenie w sprzęt OSP w Nowej Rudzie – Słupcu, koszt 14 tys. zł
708 głosów Zakup i montaż bramek piłkarskich Kudowa-Czermna, koszt 10 tys. zł
568 głosów Remont łazienek w szpitalu w Kłodzku (oddział dziecięcy), koszt 15 tys. zł
508 głosów Doposażenie OSP w Bożkowie w kamerę termowizyjną, koszt 15 tys. zł
506 głosów Modernizacja hali sportowej w Bystrzycy Kłodzkiej, koszt 12,9 tys. zł
433 głosy Remont łazienek w szpitalu w Kłodzku (oddział wewnętrzny), koszt 15 tys. zł
410 głosów Doposażenie OSP w Nowej Rudzie – Słupcu w sprzęt łączności, koszt 14 tys. zł
381 głosów Rozbudowa boiska w Starym Waliszowie, koszt 17 tys. zł
357 głosów Budowa miejsca do zabawy i edukacji dla dzieci w Lewinie, koszt 15 tys. zł
342 głosy Modernizacja placu zabaw w Chocieszowie, koszt 15 tys. zł

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Tym ludziom się chce

Bystrzyca jest mi o tyle bliska, że mieszkam w niej wiele lat; z nią związałem te dobre dni i część kiepskich lat. Nie sposób więc przejść obojętnie obok jubileuszu miasta – uzasadnia Edward Kul.

foto: ilustracyjne: pixabay.com

Egzaminy na motocyklowe prawo jazdy w Kłodzku? O tym rozmawiano w starostwie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×