REKLAMA

Drogowy horror

W Bierkowicach zrobili chodnik, w Święcku drogę . Mieszkańcy jednej wioski są zadowoleni, drugiej nie.

Mieszkańcy Bierkowic przez wiele lat domagali się chodnika, który poprawiłby bezpieczeństwo w ich miejscowości, przez którą przebiega ruchliwa droga wojewódzka z Kłodzka do Wałbrzycha. W tym roku gmina wspólnie z województwem wybudowała ponad 250 metrów chodnika. - Szkoda, że nie dociągnęli go do skrętu na osiedle. Tam mieszkają 32 rodziny. One dalej muszą chodzić poboczem ruchliwej szosy – ocenia mieszkanka Bierkowic. - Wychodzi na to, że na te brakujące 100 metrów chodnika poczekamy kolejne 10 lat, a można było zrobić raz, a dobrze – dodaje. Wciąż bez chodnika są także mieszkańcy części Bierkowic za skrzyżowaniem na osiedle w stronę Nowej Rudy. - Ja boję się wypuszczać dziecko na dwór, bo taki jest ruch samochodów – mówi inny bierkowiczanin - Teraz jest tak, że w jednej części wioski chodniki są po dwóch stronach szosy, a w innej, chyba tej gorszej, nie ma w ogóle – puentuje. Złego słowa na temat drogowej inwestycji nie usłyszy się za to w Święcku. Tam gmina wspólnie z powiatem położyła nowy asfalt na odcinku łączącym drogi Kłodzka-Wałbrzych z Bożków-Gorzuchów (ok. 600 m). Na dużym odcinku drogowcy zrobili także chodnik. - Jest ładnie i bezpiecznie – oceniali mieszkańcy Święcka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Drogowy horror

Przywłaszczył sobie kartę i płacił nią za zakupy. Potem oddał koleżance, która też poleciała do sklepów.

foto: pixabay.com

Sąd Okręgowy w Świdnicy podtrzymał wyrok 1,5 roku więzienia dla Elżbiety B. opiekunki Violetty Villas.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×