REKLAMA

Jedni zbierają, drudzy wyrzucają

fot. FB Monika Wielichowska

Dzisiaj PO zbiera podpisy pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy oświaty. Jednak 4 lata temu, głosami PO-PSL wniosek o referendum w sprawie sześciolatków, który poparło milion Polaków, trafił na sejmowy śmietnik. Czy PiS zrobi to samo z podpisami zebranymi przez PO?

W sobotę, 11 marca, członkowie Platformy Obywatelskiej zbierali podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenia referendum w sprawie reformy oświaty. Posłankę Monikę Wielichowską można było spotkać przed halą sportową w Kłodzku. - Nikt mi jeszcze nie odmówi złożenia podpisu pod wnioskiem – powiedziała nam parlamentarzystka. - Musimy obronić polską szkołę przed nieprzemyślanymi zmianami. Chodzi nie tylko o likwidację gimnazjów, ale także o nowe podstawy programowe, na których suchej nitki nie zostawili eksperci – dodała. Zdaniem Wielichowskiej, proponowane przez minister Zalewską kosztowne zmiany wprowadzą chaos w szkołach. Poza tym, zdaniem naszej parlamentarzystki, nie były one rzetelnie konsultowane z nauczycielami i ekspertami. Podpisy w sprawie referendum są zbierane w całej Polsce.

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Gazety Kłodzkiej nr 390 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Jedni zbierają, drudzy wyrzucają

Obrazek użytkownika monty
  • monty
  • 18-03-2017

Szkoda, że nie wiedziałem o tej inicjatywie. Nagadałbym pani Wielichowskiej ile wlezie.
Obrazek użytkownika ....................................
  • ..................
  • 18-03-2017

Niech ta Wielichowska zbiera sobie podpisy w swojej N.Rudzie. Szuka w Kłodzku szczęścia?.Kto się z nią jeszcze liczy.
Obrazek użytkownika PiTer
  • PiTer
  • 04-01-2018

PO zmieliło podpisy, które samo zbierało w sprawie JOW, wszystkie projekty ustaw obywatelskich były odrzucane w pierwszym czytaniu. Za rządów PO rocznie zamykano 800 szkół.
Obrazek użytkownika dr gonzo
  • dr gonzo
  • 04-01-2018

Ale jak Motyka chcę zrobić referendum o odwołanie burmistrza,to lament w niebogłosy ile to będzie kosztować koło 100 tyś.Ale jak Monika do referendum nawołuję to nie piszę się o kosztach tylko o słusznej sprawie która można było załatwić już dawno temu.Pani Moniko zrób pani coś dla NOWEJ RUDY a w Kłodzku nie potrzebujemy kolejnego słupa otwierającego nie ze swojej inicjatywy remont np ulicy Korczaka.A na otwarciu obwodnicy już nie mówię bo załapię się pani chyba nic nie robiąc.Niech Pani napiszę jaką funkcję objął pani mąż w Kłodzkim ZAAMGU.
Obrazek użytkownika ???
  • ???
  • 27-03-2018

właśnie , rok minął a wy nic??? Czy Obywatele Kłodzka są za bardzo leniwi i zarozumiali... Właśnie ile z was internautów sprawdza i jak dokładnie tych kandydatów: - wykształcenie(szkoły i uczelnie, jakie oceny mieli? swoje dyplomy pokażą wreszcie???) , - oświadczenia majątkowe(od 2004 roku co roku publikowane) - życiorysy zawodowe, czyli gdzie pracowali wszystkich kandydatów? - a skąd pochodzą ich nazwiska i kiedy powstały? ile ludzi na świecie je nosi? - kim byli ich rodzice i dziadkowie?ich życiorysy i wykształcenie? - no Kłodzko, do roboty, a w IPN też sprawdzacie, czy uważacie, że nie trzeba... bo i tak nic się nie zmieni... tak jak wy i to wymierające miasto... https://pl.tradingeconomics.com/indicators

Kobiecym Okiem: Letnie wydanie naszego magazynu cieszy się dużym zainteresowaniem. Już teraz możesz obejrzeć go w wersji cyfrowej.

W Kłodzku powstała dyskoteka. Dziś nastąpi jej otwarcie. Jak wygląda?

Fot. Canva

Kłodzko: Wczoraj przed północą, dzięki wzorowej obywatelskiej interwencji, zatrzymano kobietę, która “na podwójnym gazie” jechała po alkohol.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×