REKLAMA

Dylan przeczytany

W Kłodzku gościł Filip Łobodziński, tłumacz, dziennikarz i muzyk, który spotkał się z czytelnikami w kłodzkiej bibliotece

Pretekstem do spotkania 22 lutego (czwartek) były wydane niedawno nakładem Biura Literackiego książki z twórczością Boba Dylana i Patti Smith w tłumaczeniu właśnie Filipa Łobodzińskiego. Autor przekładów czytał w trakcie niemal dwugodzinnego spotkania fragmenty poezji i prozy amerykańskich bardów, kilka utworów zaśpiewał, akompaniując sobie na ukulele, a w rozmowie z wydawcą Arturem Bursztą opowiadał o swoich spotkaniach z twórczością Dylana i Smith, a przed wszystkim wyborach i dylematach z nią związanych z przekładem.

Wydawnictwo Biuro Literackie zapewniło podczas spotkania możliwość zakupu książek, więc wszyscy mogli wrócić do domu z autografem Filipa Łobodzińskiego czy to w zbiorze poezji Dylana „Duszny kraj”, w jego powieści „Tarantula” albo w tomiku poetyckim Patti Smith „Tańczę boso”.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dylan przeczytany

Każdego roku samorząd województwa przeznacza ze swojego budżetu 5 mln zł na ochronę zabytków. W tym roku pieniądze te pozwolą przeprowadzić renowację i najpilniejsze prace konserwatorskie przy 146 obiektach, w tym w siedmiu w powiecie kłodzkim.

To już pewne. Reaktywują linię.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×