REKLAMA

Rozwój budownictwa komunalnego

Nawet 110 nowych mieszkań w przeciągu najbliższych lat

Burmistrz Renata Surma w Kępnie (Wielkopolska) 4 bm. spotkała się z przedstawicielami Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych BGK SA. Przyczynkiem było omówienie możliwości współpracy w zakresie rozwoju komunalnego budownictwa mieszkaniowego, na które w gminie bystrzyckiej jest duże zapotrzebowanie. Przy okazji pobytu we wspomnianym mieście włodarz Bystrzycy Kłodzkiej miała okazję zapoznać się z prognozą tamtejszej inwestycji mieszkaniowej, którą Gmina Kępno chce zrealizować wspólnie z Funduszem Municypalnym zarządzanym przez TFI BGK SA. - W ramach inicjatywy i przy wykorzystaniu jednego z nowych produktów Banku Gospodarstwa Krajowego powstanie w Kępnie kilka wielorodzinnych budynków mieszkalnych z miejscami parkingowymi, niezbędną infrastrukturą towarzyszącą a także powierzchniami handlowo-usługowymi na parterze tychże budynków. Inicjatorzy przedsięwzięcia myślą o powstaniu docelowo nawet 110 nowych mieszkań w przeciągu najbliższych lat, a budżet całego projektu może osiągnąć nawet 30 milionów złotych – informuje Krzysztof Godek, asystent burmistrza Kępna. W Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie lista rodzin oczekujących na mieszkania komunalne zamyka się na numerze 250, na tego rodzaju budownictwo wskazuje się dwie lokalizacje. Ma je cechować w miarę wysoki standard mieszkań i przystępna stawka czynszu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rozwój budownictwa komunalnego

Bystrzyca jest mi o tyle bliska, że mieszkam w niej wiele lat; z nią związałem te dobre dni i część kiepskich lat. Nie sposób więc przejść obojętnie obok jubileuszu miasta – uzasadnia Edward Kul.

foto: ilustracyjne: pixabay.com

Egzaminy na motocyklowe prawo jazdy w Kłodzku? O tym rozmawiano w starostwie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×