REKLAMA

Nominowani do Floriana

Zgłoszono 256 jednostek. Do finału weszło 49.

Kapituła konkursu Floriany 2019 nominowała do nagród 49 jednostek OSP. Jury miało w czym wybierać, bo w tym roku o strażackie Oskary walczyło aż 256 projektów, zgłoszonych przez ochotnicze staże pożarne z całego kraju. Wśród wyróżnionych jest jedna jednostka z powiatu kłodzkiego. OSP Pławnica (gmina Bystrzyca Kł.) nominowana została w kategorii aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna. Zgłoszony przez naszych druhów projekt to: Ze strażakami będzie wesoło i bezpiecznie. Strażacy – ochotnicy popularyzowali wiedzę o przeszłości i współczesności jednostki, liczącej ponad 130 lat (wywodzi się z Kresów Wschodnich). Do współpracy zaprosili seniorów z bystrzyckiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, którzy brali udział w zajęciach rekreacyjnych i warsztatach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z naszego regionu nominację uzyskała jeszcze OSP Budzów (powiat ząbkowicki). Tę jednostkę wyróżniono w kategorii współpraca zagraniczna. Zwycięzców konkursu FLORIANY 2019 poznamy 18 maja.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nominowani do Floriana

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×