REKLAMA

Przychodnia pod młotek

Powiat chce sprzedać budynek przy ul. Zawiszy Czarnego w Kłodzku. Informacja o zamiarze wystawienia nieruchomości pod młotek została już wywieszona. Cena to 2,1 mln zł.

Sprzedaż nieruchomości, w której jeszcze w zeszłym roku działały przychodnie lekarskie (poradnia K, dermatologiczna, reumatologiczna, rehabilitacji, okulistyczna i laryngologiczna), to jeden z punktów planu naprawczego dla kłodzkiego ZOZ-u. Powiatowy szpital z roku na rok zadłuża się coraz bardziej. – Mamy za dużo budynków. Ich utrzymanie sporo kosztuje. Chcemy kumulować usługi w jednym miejscu – argumentował przed uchwaleniem planu naprawczego Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. 2018 rok kłodzki ZOZ zakończył stratą finansową na poziomie prawie 8 mln zł. Na półmetku ubiegłego roku szpital wygenerował 3,5 mln zł straty. Wprowadzenie programu naprawczego było więc niezbędne. Żeby jednak powiatowa lecznica mogą normalnie funkcjonować, zdaniem starosty Macieja Awiżenia, musi zacząć dostawać większe kontrakty z NFZ.

Budynek przy ul. Zawiszy Czarnego ma trzy piętra, piwnicę i poddasze użytkowe. Jego całkowita powierzchnia użytkowa to 783 m kw. (bez piwnicy). Zlokalizowany jest w centrum miasta. Posiada dostęp do wszystkich mediów. Miejscowy plan zagospodarowania przewiduje tutaj funkcję usługową i mieszkalnictwa. Budynek ujęty w gminnej ewidencji zabytków miasta Kłodzka.

Najważniejsze założenia programu naprawczego kłodzkiego ZOZ-u

› Sprzedaż mienia Pod młotek pójdzie w 2020 roku budynek przy ul. Zawiszy Czarnego (działające tam przychodnie przeniesione zostaną do budynku przy ul. Wojska Polskiego i do szpitala w Kłodzku). W 2021 roku na zostać sprzedany budynek administracyjny przy szpitalu w Nowej Rudzie; parking w Kudowie-Zdroju i budynek przy ul. Wojska Polskiego w Kłodzku. Efekt to w sumie 6,2 mln zł. › Redukcja zatrudnienia Obecnie w ZOZ-ie pracuje 919 osób (czerwiec 2019). Do końca tego roku liczba ta zmniejszy się o 57. W przyszłym roku da to oszczędności na poziomie 2,4 mln zł. › Likwidacja nierentownej poradni rehabilitacyjnej, na którą ZOZ dostawał 6 tys. zł miesięcznie, co nie wystarczało nawet na utrzymanie lekarza i fizjoterapeuty. Da to oszczędności rzędu 48 tys. zł rocznie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Przychodnia pod młotek

Obrazek użytkownika Nauczyciel
  • Nauczyciel
  • 05-02-2020

MOS Krosnowice następny do likwidacji przez powiat
Obrazek użytkownika Nauczyciel
  • Nauczyciel
  • 05-02-2020

MOS Krosnowice następny do likwidacji przez powiat
Obrazek użytkownika Nauczyciel
  • Nauczyciel
  • 05-02-2020

MOS Krosnowice następny do likwidacji przez powiat
Obrazek użytkownika Nauczyciel
  • Nauczyciel
  • 05-02-2020

MOS Krosnowice następny do likwidacji przez powiat
Obrazek użytkownika Michael Colt
  • Michael Colt
  • 05-02-2020

A PiS woli kupić samolociki za ponad 4 miliardy!!

Polanica-Zdrój, 09-11 października

Piątek, 9 października

Organizacja mediów muzycznych w XXI wieku oraz zasady wykorzystywania praw autorskich
w tych mediach – Hirek Wrona
Teatr Zdrojowy, g.12.00, wstęp wolny

OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU
Hirek Wrona, Goście Festiwalowi
Muszla Koncertowa, g.18.00, wstęp wolny

KONCERT ARTURA ANDRUSA
PREMIERA PIOSENKI „PRZEBÓJ-ZDRÓJ”
Muszla Koncertowa, godz. 18.10, wstęp wolny

VIDEO-DANCING Z KAZIEM – HIREK WRONA
Muszla Koncertowa, godz. 20.00, wstęp wolny

Głównym punktem programu będą triki z ptakami, którymi Bartosz Lewandowski podbił 11 edycję programu "Mam Talent"

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×