REKLAMA

SCM w pilotażu

foto: pixabay.com

Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu zostało ośrodkiem koordynującym w sieci onkologicznej.

W programie pilotażowym, który ruszył na początku lutego, jest także Specjalistyczne Centrum Medyczne w Polanicy-Zdroju.
Celem ogólnopolskiego programu jest poprawa wyników leczenia onkologicznego. Krajowa sieć to zapowiedziany przez Ministerstwo Zdrowia program, który zakłada przetestowanie nowego modelu organizacji opieki onkologicznej. W pilotażu zaplanowano udział dwóch województw: dolnośląskiego i świętokrzyskiego. W ramach programu analizowana będzie i oceniana kompleksowość diagnostyki na podstawie ścieżek postępowania w 5 wybranych typach nowotworów, najczęściej występujących w Polsce (rak piersi, płuca, jajnika, jelita grubego i gruczołu krokowego). - Leczenie chorób onkologicznych traktujemy priorytetowo. To ważne, żeby w tym trudnym czasie zmagania się z chorobą pacjenci mieli godne warunki do leczenia. Jeszcze ważniejsze, aby możliwie najwięcej chorych mogło być odpowiednio wcześnie zdiagnozowanych – zaznacza marszałek Cezary Przybylski. Niezależnie od miejsca zamieszkania, pacjent będzie miał zapewnioną kompleksową opiekę, zgodnie z przyjętą ścieżką postępowania terapeutycznego. Przydzielony zostanie mu koordynator, który poprowadzi go „za rękę” przez cały proces leczenia. Całkowity koszt realizacji pilotażu jest oszacowany na 48 mln zł. Zakłada on wprowadzenie zmian w zakresie organizacji opieki onkologicznej. Ich celem jest: postawienia szybkiego i precyzyjnego rozpoznania, zwiększenie wykrywalności nowotworów, właściwe kwalifikowanie chorych do określonej metody leczniczej, wprowadzone jednolitych standardów diagnostyki i leczenia, wydłużenie 5-letnich przeżyć, obniżenie umieralności. Na Dolnym Śląsku ośrodkiem wiodącym ma być Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu wraz z 12 współpracującymi podmiotami leczniczymi, w tym trzema z regionu wałbrzyskiego: Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej w Świdnicy, Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju i Specjalistycznym Szpitalem im. Sokołowskiego w Wałbrzychu.

RAKOWE CALL CENTER
Istotnym elementem pilotażu ma być uruchomienie call center. Dzięki niemu pacjent będzie miał możliwość: ›› umówienia wizyty w poradni onkologicznej ›› odwołania lub zmiany terminu wizyty ›› uzyskania informacji o dostępności wyników badań (informacja, czy wyniki są do odebrania) ›› uzyskania niezbędnych informacji dotyczących postępowania w przypadku wykrycia nowotworu ›› informacji, jak przygotować się do wizyty w szpitalu (na badanie diagnostyczne, operację, chemio- lub radioterapię).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): SCM w pilotażu

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×