REKLAMA

Drugi wniosek na ekspresówkę

20 października do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu złożono wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Ząbkowice Śląskie – Łagiewniki. To środkowy odcinek przyszłej S8 Kłodzko – Wrocław. Kiedy wniosek na docinek Kłodzko - Ząbkowice Śląskie?

- Przygotowanie inwestycji idzie zgodnie z planem. 4 września złożyliśmy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla odcinka Łagiewniki - Wrocław (Magnice) - podkreśla Tomasz Żuchowski, szef GDDKiA. - Teraz złożyliśmy wniosek na odcinek Ząbkowice Śląskie - Łagiewniki, a w listopadzie planujemy złożyć do RDOŚ wniosek dla ostatniego z trzech odcinków, tj. Kłodzko - Ząbkowice Śl – dodaje. Decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach są niezbędne do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej został dołączony raport o oddziaływaniu na środowisko przedmiotowej inwestycji, który jest jednym z elementów procedury oceny oddziaływania na środowisko przeprowadzanej przez RDOŚ, przed wydaniem decyzji środowiskowej. Jest to opracowanie, w którym dokonano szczegółowych prognoz oddziaływania budowy drogi ekspresowej S8 w zakresie hałasu, zanieczyszczeń powietrza, jakości wód oraz zawarto informacje na temat oddziaływania na inne komponenty środowiska (rośliny, zwierzęta, klimat, krajobraz, zdrowie i życie ludzkie). Określono w nim m.in. lokalizacja i parametry przejść dla zwierząt, zabezpieczeń akustycznych, urządzeń ochrony wód, nasadzeń zieleni, zakresu nadzoru przyrodniczego. Każdy, kto jest zainteresowany oddziaływaniem planowanej inwestycji na środowisko, ma możliwość zapoznania się z raportem na etapie konsultacji społecznych, które zostaną przeprowadzone przez RDOŚ we Wrocławiu w trakcie procesu wydawania decyzji środowiskowej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Drugi wniosek na ekspresówkę

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×