REKLAMA

Wiejskie problemy

Starków bez sklepiku. W Starym Wielisławiu konflikt.

Ostatni obwoźny sklepik jeszcze w ubiegłym roku dowoził mieszkańcom trzech wiosek chleb, mleko i sery. Trzy razy w tygodniu z lady zainstalowanej w żółtym dostawczaku polaniczanin, Tadeusz Śliz, sprzedawał mieszkańcom Paszkowa, Pokrzywna i Starkowa produkty spożywcze. - Niestety od kilku miesięcy już nie przyjeżdża – przyznają ze smutkiem mieszkańcy Starkowa. - W ten sposób handel obwoźny przeszedł do historii. Stał się nieopłacalny. Niedługo na rynku zostaną same supermarkety – dodają. Klientela robiąca zakupy w obwoźnym sklepiku to byli przede wszystkim ludzie starsi. Niestety z roku na rok ubywało ich, aż handel z 4 kółek stał się nieopłacalny. - To było dla nas duże ułatwienie. Nie musieliśmy po każde głupstwo jeździć do miasta – mówi mieszkanka Starkowa – teraz musimy – puentuje. W starym Wielisławiu wciąż narasta sąsiedzki konflikt. Przy okazji naszego dyżuru pan Piotr pokazał nam, jaki płot wybudował sąsiad, z którym toczy spór. - Wysoki, betonowy i na dodatek te napisy – pokazał widok na płot. - Nic, tylko muszę posadzić zieleń albo siatkę, żeby to zasłonić – zaznacza. Płot to jednak wierzchołek góry lodowej wyrosłej pomiędzy sąsiadami. O toczonych przez nich konfliktach pisaliśmy już kilka razy. Nie pomogło. Dzisiaj apelujemy: może warto po prostu się dogadać!

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Wiejskie problemy

Obrazek użytkownika gość
  • gość
  • 23-08-2018

płot inny niż wszystkie- nie rozumiem o co taka zadyma.a może pan Piotr nie widzi co się dzieje u sąsiada??? napisy zapewne powstały nie bez powodu?!

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×