REKLAMA

Wiejskie problemy

Starków bez sklepiku. W Starym Wielisławiu konflikt.

Ostatni obwoźny sklepik jeszcze w ubiegłym roku dowoził mieszkańcom trzech wiosek chleb, mleko i sery. Trzy razy w tygodniu z lady zainstalowanej w żółtym dostawczaku polaniczanin, Tadeusz Śliz, sprzedawał mieszkańcom Paszkowa, Pokrzywna i Starkowa produkty spożywcze. - Niestety od kilku miesięcy już nie przyjeżdża – przyznają ze smutkiem mieszkańcy Starkowa. - W ten sposób handel obwoźny przeszedł do historii. Stał się nieopłacalny. Niedługo na rynku zostaną same supermarkety – dodają. Klientela robiąca zakupy w obwoźnym sklepiku to byli przede wszystkim ludzie starsi. Niestety z roku na rok ubywało ich, aż handel z 4 kółek stał się nieopłacalny. - To było dla nas duże ułatwienie. Nie musieliśmy po każde głupstwo jeździć do miasta – mówi mieszkanka Starkowa – teraz musimy – puentuje. W starym Wielisławiu wciąż narasta sąsiedzki konflikt. Przy okazji naszego dyżuru pan Piotr pokazał nam, jaki płot wybudował sąsiad, z którym toczy spór. - Wysoki, betonowy i na dodatek te napisy – pokazał widok na płot. - Nic, tylko muszę posadzić zieleń albo siatkę, żeby to zasłonić – zaznacza. Płot to jednak wierzchołek góry lodowej wyrosłej pomiędzy sąsiadami. O toczonych przez nich konfliktach pisaliśmy już kilka razy. Nie pomogło. Dzisiaj apelujemy: może warto po prostu się dogadać!

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Wiejskie problemy

Obrazek użytkownika gość
  • gość
  • 23-08-2018

płot inny niż wszystkie- nie rozumiem o co taka zadyma.a może pan Piotr nie widzi co się dzieje u sąsiada??? napisy zapewne powstały nie bez powodu?!

Przedstawiamy dane frekwencyjne w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Fot. MM

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego od rana głosują w wyborach prezydenckich. Póki co w lokalach wyborczych nie ma kolejek. Nie doszło także do niepokojących zakłóceń.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×