REKLAMA

Ziobro nie pomógł skazanemu księdzu

Najpierw zasłaniał się chorobą, potem chciał zawieszenia kary. Szukał pomocy nawet u ministra Ziobry. Skarga nadzwyczajna nic nie dała. Tak zdecydowały zarówno prokuratura regionalna, jak i krajowa. Czy teraz skazany ksiądz Andrzej A. odpracuje społecznie swoją winę?

Od prawomocnego wyroku, skazującego księdza A. minął już rok i 5 miesięcy. Duchownemu wymierzono karę 10 miesięcy ograniczenia wolności. Ma w tym czasie pracować społecznie po 30 godzin miesięcznie. Skazany nie przepracował dotychczas nawet godziny. To może się jednak zmienić, bo duchownemu kończą się formalne uniki (kilka razy wnosił o zawieszenia wykonania kary z uwagi na stan zdrowia). Sąd najpierw zlecił wydanie opinii biegłemu w sprawie zdrowia duchownego, a po zapoznaniu się z nią orzekł, że brak jest przeciwwskazań do wykonywania przez księdza lekkich prac porządkowych. Ksiądz został tym samym zobowiązany do przepracowania 10 miesięcy. Jeśli tego nie zrobi kara może zostać zamieniona na więzienie. Decyzja nie jest prawomocna, więc duchowny może się od niej odwołać. Przypomnijmy. Ta sprawa wstrząsnęła opinią publiczną w całej Polsce. Proces śledziły nie tylko media lokalne, ale także ogólnokrajowe. W lutym 2018 roku Sąd Rejonowy w Kłodzku skazał Andrzeja A. na 10 miesięcy ograniczenia wolności (skazany ma przez 10 miesięcy pracować społecznie po 30 godzin miesięcznie). Oprócz tego musi zapłacić 10 tys. zł nawiązki pokrzywdzonemu, którego poraził paralizatorem. 23 maja 2018 roku sąd w Świdnicy utrzymał wyrok w mocy. Incydent z paralizatorem wydarzył się 12 czerwca 2016 r. To wtedy ks. Andrzej, rektor sanktuarium na Górze Iglicznej (gmina Bystrzyca Kł.), poraził 37-letniego mieszkańca powiatu średzkiego. Dlaczego? Bo turysta, razem z rodziną i znajomymi wszedł na teren przykościelny z małym pieskiem rasy york. Mężczyzna trzymał pieska na smyczy. Podeszła do niego kobieta pracująca w przykościelnym punkcie z pamiątkami i poinformowała, że wprowadzanie psów jest zabronione. Po jej słowach turysta wziął psa na ręce. Chwilę potem podszedł do niego ksiądz i bez ostrzeżenia dwukrotnie raził paralizatorem w okolice brzucha. Na miejscu interweniowały pogotowie ratunkowe i policja. Zaatakowany turysta trafi ł do polanickiego szpitala.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Ziobro nie pomógł skazanemu księdzu

Obrazek użytkownika JAkiśJA
  • JAkiśJA
  • 25-11-2019

10.11.2019 byliśmy na Marii Śnieżnej i ksiądz był całkiem zdrowy. Oczywiście miał już standardowe ogłoszenia aby modlić się za osoby, które wchodzą na teren kościoła ze zwierzętami. Ale ogólnie był zdrowy.

Przywłaszczył sobie kartę i płacił nią za zakupy. Potem oddał koleżance, która też poleciała do sklepów.

foto: pixabay.com

Sąd Okręgowy w Świdnicy podtrzymał wyrok 1,5 roku więzienia dla Elżbiety B. opiekunki Violetty Villas.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×