REKLAMA

Mądre Kłodzko

Kłodzko stawia na nowoczesność. Za 2,5 mln zł stworzy mądre miasto.

Nowoczesne systemy i technologie mocno oddziałują na przestrzeń publiczną – często ją regulują i zarządzają nią. Kłodzko rozpoczyna właśnie projekt Smart City, na który samorządowcy pozyskali 2,2 mln zł unijnej dotacji (całkowita wartość projektu – 2,5 mln zł). Działanie obejmie kilka płaszczyzn. - Całość jest tak przemyślana, aby wdrażane przedsięwzięcia miały bezpośrednie przełożenie na poprawę czystości powietrza – mówi burmistrz Michał Piszko. - W ścisłym centrum miasta powstaną tak zwane zielone ściany, będziemy zachęcać kierowców do pozostawiania samochodów na obrzeżach. Zresztą aplikacja Eko Kłodzko pozwoli im sprawdzić, czy jest sens pchać się do centrum – dodaje. Działania poprzedzone zostaną opracowaniem strategii smart city Kłodzko oraz miejskiego planu adaptacji do zmian klimatu. W ten sposób samorządowcy otrzymają szczegółową diagnozę, kierunki zastosowania rozwiązań wykorzystujących inteligentne systemy – dostosowane do uwarunkowań Kłodzka. Materiały są przygotowywane w oparciu o środowiska akademickie, specjalistów w danych dziedzinach, ale i mieszkańców miasta. – Kłodzko nie może pozwolić sobie na zastój – stwierdza Piszko. – Musimy dostosowywać się do obecnych czasów, szukać rozwiązań mogących przynieść miastu oszczędności, wprowadzać ekologiczne rozwiązania, czyli tak naprawdę zadbać o nas samych i przyszłe pokolenia. Musimy robić z głową. Wskazywać najpotrzebniejsze rzeczy i z czasem dochodzić do tych mniejszych, choć także ważnych – dodaje. Obecnie powstaje dokumentacja, a efekty smart city kłodzczanie zobaczą w 2021 roku.
Parkingi na telefon
Bolączką Kłodzka jest niewystarczająca ilość miejsc parkingowych. Problem dotyczy starówki, gdzie ciasna zabudowa ogranicza możliwości budowy nowych parkingów. Smart City zakłada wdrożenie systemu inteligentnego parkowania. Mieszkańcy i turyści będą oni mogli na bieżąco sprawdzić (choćby za pomocą telefonów), gdzie w mieście są wolne miejsca postojowe. Pojawią się także stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Ruch w mieście powinny rozładować rowery miejskie. Samochód będzie można pozostawić w „luźniejszej” części Kłodzka i przesiąść się na rower. Co za tym idzie, rozbudowana zostanie siatka ścieżek rowerowych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Mądre Kłodzko

Obrazek użytkownika Kłodzko
  • Kłodzko
  • 12-07-2019

Bez programu wiemy że nie ma gdzie zaparkować...bo za mało jest miejsc by zaparkować
Obrazek użytkownika Anek
  • Anek
  • 19-07-2019

Czego to POkemony nie wymyślą, by ukręcić lody! Podziwiam! Brawo!

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×