REKLAMA

Budujemy siłownie zewnętrzne

Podpisanie umów w sprawie dotacji celowej na zadania z projektów złożonych w ramach konkursu „Odnowy Dolnośląskiej Wsi”

W Urzędzie Gminy Kłodzko przedstawiciele 12 gmin spotkali się (4 bm.) z wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewą Mańkowską i dyrektorem Departamentu Obszarów Wiejskich i Zasobów Naturalnych Pawłem Czyszczoniem. Okazją ku temu było podpisanie umów w sprawie dotacji celowej na zadania z projektów złożonych w ramach konkursu „Odnowy Dolnośląskiej Wsi” w 2016 r.

- Są to nieduże pieniądze; górna granica dotacji wynosi 30 tys. zł. My dofinansowujemy na zasadzie pięćdziesiąt na pięćdziesiąt – mówi Paweł Czyszczoń. - To są najczęściej remonty świetlic, doposażenie świetlic, budowa placów zabaw, budowa siłowni zewnętrznych, czyli mała infrastruktura, która jest udostępniana publicznie na obszarach wiejskich.
Jedno z takich zadań będzie realizować Gmina Kłodzko. Mowa o siłowniach zewnętrznych, które powstaną w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Święcku oraz w Ławicy.
Na spotkanie w Urzędzie Gminy Kłodzko, dotyczące konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2016 r., przyjechali przedstawiciele ośmiu gmin z powiatu kłodzkiego (Bystrzyca Kłodzka, Gmina Kłodzko, Lądek Zdrój, Lewin Kłodzki, Nowa Ruda, Międzylesie, Radków, Stronie Śląskie) oraz czterech z powiatu ząbkowickiego (Ząbkowice Śląskie, Złoty Stok, Ziębice i Kamieniec Ząbkowicki

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Budujemy siłownie zewnętrzne

Bystrzyca jest mi o tyle bliska, że mieszkam w niej wiele lat; z nią związałem te dobre dni i część kiepskich lat. Nie sposób więc przejść obojętnie obok jubileuszu miasta – uzasadnia Edward Kul.

foto: ilustracyjne: pixabay.com

Egzaminy na motocyklowe prawo jazdy w Kłodzku? O tym rozmawiano w starostwie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×