REKLAMA

Pic na wódkę

Komisja działa i podobno przeciwdziała, alkoholizm rośnie

W 2016 roku drastycznie wzrosło w Kłodzku spożycie alkoholu. Wpływy ze sprzedaży wyskokowych trunków były wyższe niż w 2015 roku o prawie 10 mln zł. Czy w związku z tym wzrosła też pula pieniędzy na rozwiązywania problemów związanych z alkoholizmem i narkomanią? Nic bardziej mylnego. W 2015 roku kupiono w Kłodzku alkohol za 27,3 mln zł. Na walkę z alkoholizmem samorządowcy przeznaczyli na rok następny, czyli 2016, kwotę 625 tys. zł. W ubiegłym roku w Kłodzku wypito wyskokowych trunków za 37 mln zł (wzrost o 5 procent) i co? Pula na walkę z alkoholizmem na 2017 rok ani drgnęła i dalej wynosi 625 tys. zł. – Staramy się działać na różnych płaszczyznach – mówi Daniel Jakubowski – rzecznik Urzędu Miasta w Kłodzku.

Czytaj więcej w najnowszym wydaniu Gazety Kłodzkiej nr 398

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (13): Pic na wódkę

Obrazek użytkownika Renatka
 • Renatka
 • 12-05-2017

Ja nie rozumiem przesłania tego artykułu ... PIC NA WÓDKĘ... może zacznę od tego że dlaczego Państwo twierdzicie że skoro wzrosło w 2016 roku spożycie alkoholu przez mieszkańców Kłodzka to od razu ludzie stają się alkoholikami :). żeby nazwać kogoś alkoholikiem taka osoba na pewno musi spełniać określone kryteria. O tym że wzrosła liczba sprzedanego alkoholu może świadczyć fakt że może status mieszkańców Kłodzka podwyższył się i stać ich na kupno tych trunków nie zapominajmy o turystach :) natomiast nie musi to świadczyć o tym że jest więcej "alkoholików"... Problemy społeczne które wynikają ze spożywania alkoholu i narkotyków zawarte są corocznych sprawozdaniach z działalności Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dostępnych na pewno w Urzędzie Miasta w Kłodzku w których są przedstawione dane z każdego roku odnośnie np. interwencji policji związanych ze spożywaniem środków psychoaktywnych. Patrząc na owe sprawozdanie nie zauważamy podwyższonej liczy interwencji oraz zakłócania porządku publicznego w stosunku do lat poprzednich. Liczba wniosków które wpływają do Gminnej komisji w związku z zastosowaniem leczenia odwykowego również nie jest zatrważająca. Pisząc taki artykuł warto zapoznać się najpierw z danymi poszukać popytać poczytać a dopiero później wprowadzać opinię publiczną w niepotrzebne zakłopotanie ...
Obrazek użytkownika Guy Fawkes
 • Guy Fawkes
 • 13-05-2017

Jacy turyści jaki status mieszkańców po prostu ci którzy pracują dzielą się z resztą, 500+ działa więc sprzedaż alkoholu rośnie dzięki ci Jarek (sic!). Wystarczy spojrzeć na statystyki turystyki średnio tyle samo co roku a nawet jak więcej to chyba to nie alko turystyka. A co do tych wszystkich kampanii i pseudo komisji przeciwdziałania ...(tu wpisz cokolwiek) co niby pomagają to tylko w wyciąganiu pieniędzy z budżetu. Czy na prawdę ktoś wierzy, że plakat czy pogadanka coś zmienia. Sprawdźcie kto w tych komisjach pracuje.
Obrazek użytkownika Krystyna ona
 • Krystyna ona
 • 14-05-2017

Guy fawkes :) nóż uparles się chłopie na 500 + wszystko przez 500 + pijaństwo przez 500 + za dużo Polaków nad morzem przez 500 + kupa kota tez przez 500+ no to się staje żałosne i bardzo polityczne. .. zawsze będzie coś za i znajdzie się kontra ludziom nie dogodzisz ... w komisji w komisji może siedzieć nawet najlepszy terapeuta ale jeżeli osoba nie będzie chciała się leczyć to niestety a poza tym jaka jest rola komisji hmmm... warto się zapoznać z tematem :) oj :)
Obrazek użytkownika arrrr
 • arrrr
 • 14-05-2017

I to jest właśnie efekt 500+ Z pewnością w ostatnich dwóch latach wzrosła też sprzedaż papierosów. Taka prawda
Obrazek użytkownika Guy Fawkes
 • Guy Fawkes
 • 15-05-2017

Krystyna ona. Zaglądnijmy do rocznika statystycznego w stosunku do poprzednich lat realna płaca nie wzrosła, realna wartość pieniądza spadła(tzw koszyk dóbr), realne zatrudnienie nie wzrosło (waha się na podobnym poziomie), realna cena alkoholu nie spadła Za to realne spożycie alkoholu wzrosło. I teraz proste zadanie. Podajcie co się zmieniło w naszym państwie, że wzrosła ilość spożywanego alkoholu? Bo raczej to nie wina tego, że pracujący ludzie zaczęli więcej pić.
Obrazek użytkownika Krystyna ona
 • Krystyna ona
 • 15-05-2017

Guy fawles narzekanie narzekanie narzekanie dlaczego niektórzy Polacy tylko narzekaja tyle jest w życiu rozwiązań najlepiej usiąść i narzekać. ..może warto zacząć od siebie i zorganizować sobie życie tak żeby nie narzekać uffff ... jeny jak słucham takiego narzekania to mi się flaki przywracają. .. dlaczego kiedyś ludzie narzekali może nie mieli czasu bo były gospodarstwa siedmioro dzieci wychowywało się nawzajem a pieniądze mieli z tego co sprzedali a jedzenie z tego co zebrali na polu ...ludziska przestancie narzekać a jak nie to torba i kierunek tam gdzie jest lepiej tak myślę. ..
Obrazek użytkownika Uwaga
 • Uwaga
 • 15-05-2017

Jemu dalej się marzy ssane dojenie dla wybrańców , resortu , oligarchii , kast z fundacji , programów durnowatych , nieużytecznych stanowisk , z państwowej oczywiście kasy !!! A gdyby to były dzieci resortu !!!O!to by wtedy było och ! i ach ! Koniec bękarty resortu ! Kończy się eldorado , idzie normalność , łachudry brać się do uczciwej pracy , koniec ustawiania się w życiu za nasze państwowe wspólne pieniądze , kończy się lenie śmierdzące , bezużyteczne pasożyty , rewir łowczy się kończy i wszelkiego typu cwaniactwo oszustwo wreszcie będzie zmiażdżone !BRAWO PIS !!! OBY DALEJ I DALEJ DOBRA ZMIANA !!!BRAWO !!! Wreszcie postawiono na polskie dzieci , niech nam rosną niech mają godne dzieciństwo ! Precz z resortem , precz z złodziejami !
Obrazek użytkownika Guy Fawkes
 • Guy Fawkes
 • 16-05-2017

Do "Uwagi" Chyba się Pani (bo uwaga jest kobietą) trochę pomieszało. Jaka normalność jaka uczciwa praca toż to Gierkowskie socjale deprawują społeczeństwo . Pani nawołuje do uczciwej pracy, chyba tylko po to by towarzysz Jarek okradał nas z ciężko zapracowanych pieniędzy. Jakie wspólne pieniądze, to są pieniądze ludzi pracujących a tow. Jarek rozdaje je nierobom. Może od razu weźmy zabierzmy wszystkim pensje i podzielmy po równo bo to wspólne. Dalej niech nagradzają nierobów zasiłkami a karzą pracujących podatkami. W biblii napisane że wszystko powyżej 10% to lichwa i grzech a nasze opiekuńcze państwo zabiera 50%. Polskie dzieci? Prawdziwi Polacy pracują na swoje dzieci czy to w Polsce czy za granicą a reszta to pasożyty, które szukają jak tu wydoić swój kraj.
Obrazek użytkownika Uwaga
 • Uwaga
 • 19-05-2017

Chyba pan jest kobietą , nie jest to pana problem , mało istotny szczegół , pasożytów z tych 115 afer by można było wymieniać i wymieniać , każdy szanujący się kraj , dba o swoich obywateli , bo wie że kto lepiej zadba o dobro , jak nie my sami , jesteśmy od siebie nawzajem uzależnieni , tylko idioci myślą o sobie , jak by się ustawić nażreć i nachlać , a resztę wyprowadzić z kraju , która nie chce pracować za marne grosze , cześć i chwała tym co chcą wreszcie wprowadzić ład i porządek , kierują się rozumem ...
Obrazek użytkownika Uwaga
 • Uwaga
 • 19-05-2017

Chyba pan jest kobietą , nie jest to pana problem , mało istotny szczegół , pasożytów z tych 115 afer by można było wymieniać i wymieniać , każdy szanujący się kraj , dba o swoich obywateli , bo wie że kto lepiej zadba o dobro , jak nie my sami , jesteśmy od siebie nawzajem uzależnieni , tylko idioci myślą o sobie , jak by się ustawić nażreć i nachlać , a resztę wyprowadzić z kraju , która nie chce pracować za marne grosze , cześć i chwała tym co chcą wreszcie wprowadzić ład i porządek , kierują się rozumem ...
Obrazek użytkownika Che , che , che !
 • Che , che , che !
 • 21-05-2017

No to cała Polska huczy !!! Po tym nieszczęsnym , tragicznym wypadku w Egipcie !!! Handel ludzmi i elyty .... . Dolny Śląsk na tapecie , dziennikarze śledczy grzmią na alarm !,
Obrazek użytkownika Guy Fawkes
 • Guy Fawkes
 • 22-05-2017

Do Uwagi. Przepraszam założyłem, że jest Pan Kobietą bo wypowiadał się Pan bezosobowo a pseudonim jest żeński. Proszę Pana ja tak jak Pan uważam że za każdą aferę powinni odpowiedzieć winni i jak najbardziej czy to z PO czy z PiS czy z PSL itd powinni trafić do więzienia. Tylko spróbuję tu przytoczyć taką (ludową mądrość). Jak kiedyś kopało się studnie to korzystali z niej ludzie którzy mieli udział w jej budowie. Teraz Pan chce mi wmówić, że Ci którzy nie pomagali a nawet przeszkadzali w jej budowie mają takie same prawa do czerpania z cudzej pracy. Fakt jest taki, że jeżeli nadal państwo będzie tak robiło to ludzie przestaną kopać studnie. Nie wiem czy byłby Pan zadowolony gdyby nagle do Pana domu Państwo przyprowadziło bezdomnego (dziecko z domu dziecka, samotną matkę, schorowanego pana z DPS) i kazało go zameldować bo Pan ma dom i trzeba się dzielić. Ja rozumiem, że Państwo ma być opiekuńcze i dlatego płacę podatki gorzej gdy Państwo staje się nadopiekuńcze i zaczyna mi dyktować co mam robić ze swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi.
Obrazek użytkownika Uwaga
 • Uwaga
 • 22-05-2017

Te pieniądze różnie były dzielone , i nie wszystkie programy były mądre i przyniosły zamierzony cel , wylewano pieniądze w błoto , tak jak ta karuzela podatkowa , kręciła się na całego , tak było , nieskuteczne państwo za poprzednich rządów , taka prawda itp.Polskę trzeba zmieniać na lepsze ! Uważam że polskie matki są bardzo dobre dla swoich dzieci i nie są alkoholiczkami , to jest nie prawda . O ! Amber to jest hańba dla Polski ! Teoretyczne państwo ! Bezprawie ! Układy ! Hańba !

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×