REKLAMA

Namiar na Michnika

Bogusław Michnik. Źródło: arch. B.M.

Art'n'Scroll to nazwa niecodziennego wydarzenia kulturalnego, jakie odbywa się we Wrocławiu. Pochodzi ona od angielskich słów art, czyli sztuka, i scroll, czyli przewijać. W różnych miejscach miasta, na nośnikach służących normalnie reklamie, prezentowane są prace znanych artystów, zaproszonych do współpracy przez galerię Entropia, organizatora przedsięwzięcia.

- W projekcie Art’n’Scroll modyfikujemy funkcję standardowego nośnika „city scroll”, który normalnie działa jak zwielokrotniony billboard reklamowy i eksponuje w określonym rytmie kolejne plakaty – czytamy na stronie internetowej Entropii.

Jednym z zaproszonych do tego projektu artystów jest Bogusław Michnik, poeta, fotograf (członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Kłodzkiego Klubu Fotograficznego), wieloletni dyrektor Kłodzkiego Ośrodka Kultury. Jego pracę z poezji konkretnej, pod tytułem „Fragment większej całości”, można znaleźć pod następującymi współrzędnymi geograficznymi: 51°06'40.0"N 17°00'50.5"E. Dla tych, którzy nie przepadają za cyferkami, podajemy, że jest to w okolicy Galerii Wnętrz Domar przy ulicy Braniborskiej.

- Gdy w 1969 roku tworzyłem tę pracę, marzyłem, żeby była ruchoma, ale wówczas brakowało odpowiedniej technologii. Dzisiejsza technika, wprawiając ją w ruch, dała jej drugie życie – komentuje Michnik. – Cieszę się, że coś, co robiłem ponad 40 lat temu, wciąż pozostaje w kręgu zainteresowania ludzi kultury – dodaje. Wydarzenie Art'n'Scroll jest realizowane w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Prezentacja prac potrwa do końca tego miesiąca.

Przemysław Ziemacki

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Namiar na Michnika

Obrazek użytkownika Robert
  • Robert
  • 06-12-2016

Brawo Panie Boguslawie Brawo prawdziwy Ambasador Klodzka

14 czerwca rozpoczną się Dni Stronia Śląskiego. Najpierw będzie wręczenie Odznaki Honorowej za Zasługi Dla Gminy Stronie Śląskie, a później będzie zabawa.

Za pobicie został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności. W marcu Sąd penitencjarny wyraził zgodę, aby karę odbywał w ramach dozoru elektronicznego. Tylko czy z więzienną bransoletą może chodzi na piwo do restauracji?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×