REKLAMA

Papiernia ma monografię

foto: Muzeum Papiernictwa

Choć istnieje od co najmniej 456 lat, dotychczas dusznicki młyn papierniczy nie doczekał się obszerniejszego opracowania monograficznego. Teraz już jest.

Powstała „Monografia młyna papierniczego w Dusznikach – Zdroju”, która ma 409 stron.

Dusznicka papiernia walczy o wpisanie jej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To spowodowało, że w ciągu ostatnich trzech lat zainteresowanie zabytkiem wśród badaczy wzrosło. Przedstawiciele środowiska akademickiego oraz badacze historii ziemi kłodzkiej, wnikliwie analizując poszczególne części kompleksu zabudowań papierni, ustalili nieznane dotychczas szczegóły dotyczące architektury obiektu. Dodatkowo skupili się na poszczególnych etapach rozbudowy młyna, co przełożyło się również na wniknięcie w dzieje trzech rodów dusznickich papierników. Pod lupę zostały wzięte także unikatowe malowidła ścienne, znajdujące się we wnętrzach młyna.

Tak powstała licząca 409 stron „Monografia młyna papierniczego w Dusznikach – Zdroju”. Na jej kartach opisane zostały dzieje zabytkowej papierni i Muzeum Papiernictwa. Tekst jest bogato zilustrowany fotografiami, rysunkami i przerysami.

Do końca 2018 r. Monografia młyna papierniczego w Dusznikach-Zdroju będzie dostępna w promocyjnej cenie 70 zł. Zamówienie na książkę można przesłać na adres: biuro@muzpap.pl lub zakupić ją osobiście w sklepie muzealnym.

Info: Muzeum Papiernictwa

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Papiernia ma monografię

Bystrzyca jest mi o tyle bliska, że mieszkam w niej wiele lat; z nią związałem te dobre dni i część kiepskich lat. Nie sposób więc przejść obojętnie obok jubileuszu miasta – uzasadnia Edward Kul.

foto: ilustracyjne: pixabay.com

Egzaminy na motocyklowe prawo jazdy w Kłodzku? O tym rozmawiano w starostwie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×