REKLAMA

Zielona lekcja dla przedszkolaków

Filia nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach popularyzuje ochronę środowiska wśród najmłodszych czytelników.

Najmłodszych odwiedziła Magdalena Mol, specjalista do spraw ochrony lasu, turystyki i edukacji z Nadleśnictwa Bystrzyca Kłodzka.

Podczas spotkania na pierwszy ogień trafił pokaz slajdów o zwierzętach żyjących w środowisku leśnym, takich jak jelenie, sarny, daniele, borsuki, lisy, kuny leśne, tchórz, dziki, zające, jenoty, ale też o tych zamieszkujących środowisko wodne jak bobry czy wydry. Nie mogło zabraknąć informacji o malutkich gryzoniach i zwierzątkach, które również można spotkać na naszych terenach, a są nimi wiewiórki, kuny domowe, popielice, orzesznice. Dzieci dowiedziały się też, gdzie można spotkać dane zwierzę.

Ciekawą niespodzianką był pokaz poroży z wyjaśnieniami, do kogo należą.... Był też czas na zadawanie pytań.

Pani leśnik zdradziła nam, że wraz z kolegą prowadzą pokazy na które przyjeżdżają z prawdziwymi sowami, ale zastrzegła, że dzieci muszą być bardzo cicho - bo sowy mają tak doskonały słuch, że potrafią usłyszeć z odległości 60 metrów bicie serca myszy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zielona lekcja dla przedszkolaków

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×