REKLAMA

Wrocław. Zgłoś się do opery na pocovidowe warsztaty

W operze pomogą Ci w odzyskaniu prawidłowego oddechu

Fot. UMWD

Przeszedłeś koronawirusa i zmagasz się z jego skutkami? Pomogą Ci we wrocławskiej operze!

Wrocław. Od początku pandemii koronawirusa minął już prawie rok. Wiele osób chorobę ma już za sobą, ale wciąż zmaga się z jej skutkami lub powikłaniami. Okazuje się, że pomocne w walce o powrót do nirmalności mogą okazać się profesjonalne ćwiczenia ruchowe i oddechowe. Z inicjatywy Samorządu Województwa Dolnośląskiego w regionie powstały cztery poradnie dla pacjentów po koronawirusie, we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze. W placówkach realizowane są kompleksowe badania pozwalające ocenić stan zdrowia pacjenta. - Od dziś osoby zmagające się z powikłaniami po zarażaniu koronawirusem oprócz specjalistycznej pomocy udzielanej w poradniach pocovidowych, które uruchomiliśmy na Dolnym Śląsku, mogą skorzystać z niecodziennej formy rehabilitacji oddechowej prowadzonej przez artystów Opery Wrocławskiej. Warsztaty wokalne dla osób po chorobie COVID-19 to bardzo ciekawa inicjatywa. Pomimo tego, że zajęcia są prowadzone w formie zabawy to są one konsultowane ze specjalistami z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc, którzy czuwają nad tym, żeby oprócz poprawy samopoczucia zajęcia te miały realny wpływ na poprawę stanu zdrowia osób zmagających się z problemami oddechowymi – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Jak to działa?

W operze odbywa się seria warsztatów dla osób, które przeszły COVID-19 i borykają się z problemami oddechowymi. Ich celem jest poprawienie samopoczucia, zlikwidowanie trudności oddechowych i poprawienie komfortu codziennego funkcjonowania. Akcja prowadzona jest we współpracy z Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc, którego specjaliści będą czuwać nad jej realizacją. Cały program fizjoterapii układu oddechowego, obejmujący specjalnie dobrane ćwiczenia fizyczne, został przygotowany po konsultacjach z lekarzami. - To doskonały pomysł, który z pewnością pomoże wielu pacjentom, którzy mają COVID już za sobą. Uruchomiliśmy poradnie we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze. Cieszę się, że również Opera dołącza do wspólnych działań – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Uczą prawidłowego oddechu

- Artyści doskonale wiedzą, że świątynią ciała jest przepona, której używają do wydobycia dźwięków. Wiedzą, jak ćwiczyć, żeby dobrze oddychać. Chcemy się tą wiedzą z Państwem dzielić. Dlatego z całą serdecznością zapraszamy wszystkich do naszej Opery na warsztaty, które nie tylko wzmocnią mięśnie i pomogą przywrócić pełny oddech, ale też, dzięki muzyce, poprawią samopoczucie. Będzie serdecznie, zdrowo i pięknie – zapewnia dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska. Jak dostać się na warsztaty? Warsztaty będą się odbywać trzy razy w tygodniu i poprowadzą je Anna Szopa – Balet Opery Wrocławskiej (część ruchowa) i Aleksandra Malisz - Chór Opery Wrocławskiej (część oddechowa). Wszystko odbywać się będzie przy akompaniamencie fortepianu. Do programu „Opera daje oddech” można zgłaszać się pisząc wiadomość na adres: opera@opera.wroclaw.pl lub telefonicznie pod numerem: 71 370 88 84 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Karolina Golak/źrodło: UMWD Wrocław

 

PRZECZYTAJ O NOWYCH OBOSTRZENIACH W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM

DLACZEGO WARTO SIĘ SZCZEPIĆ? PRZEKONUJE LESZEK UJMA

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wrocław. Zgłoś się do opery na pocovidowe warsztaty

Lewin, Bardo i Żarów - te trzy gminy utrzymały prowadzenie i wygrały w rządowym konkursie Rosnąca odporność w powiatach kłodzkim, ząbkowickim i świdnickim. Dostaną po milionie złotych

Fot. Fb - Jaszkowa Dolna

Jaszkowa Dolna: Trwają przygotowania do sobotniego otwarcia Wioski Świątecznej. Na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

Fot. Tauron Arena Duszniki

Duszniki-Zdrój. Sezon zimowy oficjalnie rozpoczęty. W Tauron Dusznik Arena ćwiczą biathloniści. W Zieleńcu zimowe szaleństwo rozpocznie się w sobotę.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×