REKLAMA

Powiat kłodzki najlepszy na Dolnym Śląsku i trzeci w kraju.

Karłów (Szczeliniec)

Karłów (Szczeliniec)

Jest już najnowszy ranking GUS-u dotyczący atrakcyjności turystycznej powiatów.

Twórcy zestawienia uwzględnili nie tylko potencjał, jaki tkwi w zamkach, pałacach, czy parkach. Skupili się też na sposobie wykorzystania turystycznych walorów. Skontrolowali bazy hotelowe, a nawet możliwość przemieszczania się turystów rowerami. Po podliczeniu wszystkich wskaźników okazało się, że na pierwszym miejscu w województwie uplasował się powiat kłodzki. W zestawieniu ogólnopolskim zajął trzecie miejsce. Tuż za powiatem kłodzkim uplasował się Wrocław (miasto na prawach powiatu). Wysokie noty otrzymał też powiat jeleniogórski i Jelenia Góra. Powiat świdnicki zajął 5 miejsce w województwie, a ząbkowicki zamknął pierwszą dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Powiat kłodzki najlepszy na Dolnym Śląsku i trzeci w kraju.

Obrazek użytkownika gość.
  • gość.
  • 15-04-2018

Trochę z tym chwaleniem się .....to aż w d....e szczypie.Z kawałkiem drogi ,z rozwidleniem,gdzie prosto dojeżdżało się jadąc z Polanicy -Zdroju do centrum Kłodzka męczy się ta nieudolna ,,Eurovia" 2,5 roku.Jest to chore,ponieważ objazd przy cmentarzu i dopiero do centrum powoduje korki.Gdyby to ,,Skanska" "budowała -wszystko gotowe by było w rok czasu.Trzeba było ten odcinek oddać do użytku jako pierwszy.Ale nie......jak to w Kraju Pelargonii i Malwy.......
Obrazek użytkownika RE
  • RE
  • 17-04-2018

Sukces powiatu to efekt bumerangu najlepszego w histori Burmistrza Bogusława Wielkiego Pomnik chwały dla niego Listopad 2018 to triumfalny powrót po swoje Miasto Powiat Gmina nasza znowu będzie Raj i bogactwo .

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×